Serseri Mayınlar New York'ta

Serseri Mayınlar New York'ta
Serseri Mayınlar New York'ta
Ferzan Özpetek'in "Serseri Mayınlar"ı New York'ta Tribeca Festivali'nde gösterilecek

İtalya’da yaşayan yönetmen Ferzan Özpetek’in son filmi "Serseri Mayınlar", New York’ta 21 Nisan-2 Mayıs günleri düzenlenecek 9. Tribeca Film Festivalinde yarışma bölümünde gösterilecek.

Tribeca Film Festivali Organizasyon Komitesinden yapılan açıklamada, festivalde toplam 12 filmin, "En İyi Film", "En İyi Yönetmen" ve "En İyi Kadın ve Erkek Oyuncu" dallarında yarışacağı ve bu filmler arasında Ferzan Özpetek’in son filmi "Serseri Mayınlar"ın bulunduğu bildirildi.

Kurucuları arasında Amerikalı oyuncu Robert De Niro’nun da bulunduğu festival komitesinden yapılan açıklamada, "Serseri Mayınlar"ın Tribeca film festivalindeki gösterilişinin, filmin Kuzey Amerika galası olacağı ve bunun "Karşı Pencere" ve "Mükemmel Bir Gün" gibi filmleriyle tanınan Özpetek’in son filmi olduğu belirtildi.

Adını Manhattan’ın "Tribeca" semtinden alan ve 11 Eylül terör saldırılarının ardından semtin yeniden hareketli yaşamına dönmesini teşvik etme amacıyla başlatılan Tribeca Film Festivalinde, bu yıl da pek çok Amerikan filminin ve uluslararası filmin gösterilmesi bekleniyor.