Seti teftişe çıktı

Seti teftişe çıktı
Seti teftişe çıktı
İlk kez yönetmenlik koltuğuna oturan ünlü oyuncu Angelina Jolie, filmin Budapeşte'de kurulan setinde görüntülendi

Oscar’lı oyuncu Angeline Jolie, çekimleri Macaristan’ın başkenti Budapeşte ’de devam eden son filminin setini teftişe çıktı. Bosna’daki savaş yıllarında geçen bir aşk öyküsünü konu alan filmin yönetmenlik koltuğunda da oturan güzel oyuncu Bosna’da yaşadığı hayal kırıklığını atlatmışa benziyordu. Jolie, Sırp bir gence aşık olan bir Bosnalı kadının hikayesini anlattığı filmin konusu Bosna’da tepki çekmiş ve çekim izinleri iptal edilmişti.
Budapeşte’deki bir film stüdyosunda 29 Eylül’de çekimlerine başlanan ve Jolie’nin ilk yönetmenlik denemesi olan, yaklaşık 12,5 milyon euroya mal olacak fİlmde, Bosna-Hersek, Sırbistan ve Hırvatistan ’dan çok sayıda ünlü oyuncu rol alıyor. Boşnak kızla Sırp genci arasındaki aşkı beyazperdeye, Bosna-Hersekli Zana Maryanoviç ile Sırbistan’ın genç yeteneklerinden Nikola Curiçko aktarmaya çalışıyor. 

Kadınlar tepki göstermişti
Macaristan’daki çekimlerin ardından kasım ayında Saraybosna ve Zenica kentlerinde devam edilmesi planlanan filmin Bosna Hersek ’teki çekimlerinin izni, Federasyon Başbakan Yardımcısı ve Federasyon Kültür Bakanı Gavrilo Grahovats tarafından iptal edilmişti.
Bosna Hersek’te bulunan, savaş sırasında tecavüze uğramış Boşnak, Hırvat ve Sırp kadınların üye olduğu Tecavüze Uğramış Savaş Mağduru Kadınlar Derneği’nin film karşıtı yürüttüğü kampanya bu iptalde etkili olmuştu.