'Seyahatname' Hollanda'yı turlayacak

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü Modern Dans Topluluğu 'Seyahatname 2001' ile 'Hollanda Dans Festivali'ne konuk oluyor.

ANKARA - Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü Modern Dans Topluluğu 'Seyahatname 2001' ile 'Hollanda Dans Festivali'ne konuk oluyor. Beyhan Murphy'nin sahneye koyduğu ve koreografisini üstlendiği 'Seyahatname 2001' Festival kapsamında 29 Kasım ve 1 Aralık'ta Den Haag'da Theatre ann het Spui'da iki temsil verecek.
Müzikleri Mercan Dede tarafından gerçeleştirilen 'Seyahatname 2001', Evliya Çelebi'nin 17. yüzyıl seyahatlerinin tasvirlerini, Orhan Pamuk'un 'Öteki Renkler'deki çağımız insanının durum ve psikolojisini irdeleyen betimleriyle birleştiriyor.
Dans-tasarım, videotekst ve özgün müziğin buluştuğu mültimedya bir prodüksiyon olan 'Seyahatname 2001', Doğu-Batı sentezi içeren akustik ve elektronik melodiler ile harmanlanmış müzikleriyle de öne çıkıyor.
Kostüm tasarımını modacı Bahar Korçan, efektlerini ilüzyonist Kubilay Tunçer'in hazırladığı 'Seyahatname 2001'e fotoğraflarıyla Merih Akoğul, sinevizyondan da Meltem Cumbul ve Cem Yılmaz eşlik ediyor.
'Seyahatname 2001' Hollanda turnesinden döndükten sonra da TOBAV'ın katkılarıyla iki gün boyunca İstanbullu sanatseverlerin karşısında olacak. 4 ve 5 Aralık tarihlerinde
Taksim Sahnesi'nde gerçekleşecek temsilin biletleri Atatürk Kültür Merkezi'nden temin edilebilecek. Ayrıntılı bilgi için Tel: 0212 292 39 00 (Kültür Sanat)