Seyit Rıza'nın itibarına torunundan destek

Seyit Rıza'nın itibarına torunundan destek
Seyit Rıza'nın itibarına torunundan destek
Anadolu Alevi Bektaşi Federasyonu'nun Muharrem ayı dolayısıyla düzenlediği iftar programına katılan 38 Dersim Olayları sırasında asılan Seyit Rıza'nın torunu dedesine sahip çıktı

ANKARA - Anadolu Alevi Bektaşi Federasyonu’nun Muharrem ayı dolayısıyla düzenlediği iftar programına katılan 38 Dersim Olayları sırasında asılan Seyit Rıza’nın torunu Zelal Kureyşan, dedesinin itibarı yönündeki girişimlerin devamının gelmesini isterken, karşı çıkanların değerlendirmelerinin ‘kabul edilemez’ olduğunu söyledi.

Ankara’da Hacı Baba’da “Muharrem de bizim Ramazan da bizim” sloganıyla gerçekleşen programa Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, BDP Genel Başkanı Mustafa Destici ile Ankara Müftüsü Mustafa Hakkı Özer de katıldı. Zelal Kureyşan iftarın ardından gazetecilerin, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’ün “Seyit Rıza ve arkadaşlarının itibarlarının iadesini” öngören kanun teklifi hazırlamasıyla ilgili neler düşündüğünü sormaları üzerine “Ben tabiki teklif konusunu daha detaylı inceleme taraftarıyım ilk önce. Ama tabiki bu konunun devamının gelmesini isterim” dedi. “İleriye bakıp, yan yana olup el ele tutuşmamız gerek” diyen Zelal Kureyşan, teklife karşı çıkanların olduğunun hatırlatılması üzerine ”Böyle bir değerlendirme olamaz, ben kabul etmiyorum” dedi. (radikal)