Sezen Aksu'dan çocuklara özel tiyatro oyunu: Sezuş'un Hikayeleri: Efe ve Bulut, Osman Bey'e Karşı

Sezen Aksu'dan çocuklara özel tiyatro oyunu: Sezuş'un Hikayeleri: Efe ve Bulut, Osman Bey'e Karşı
Sezen Aksu'dan çocuklara özel tiyatro oyunu: Sezuş'un Hikayeleri: Efe ve Bulut, Osman Bey'e Karşı
Sezen Aksu'nun kaleminden çıkan, Minik Serçe'nin şarkılarıyla dolu bir tiyatro oyunu geliyor. Sezuş'un Hikayeleri: Efe ve Bulut, Osman Bey'e Karşı adlı çocuk oyunu, 8 Şubat'a kadar devam edecek.

Sezen Aksu’nun çocuklar için kaleme aldığı öykü, IEG Family tarafından müzikal tiyatro oyununa dönüştürüldü. IEG Family’nin Finansbank ana sponsorluğuyla ve Hürriyet ’in katkılarıyla bu sömestr döneminde çocuklarla buluşturacağı oyun, 23 Ocak – 8 Şubat 2015 tarihleri arasında İstanbul ’da sahnelendikten sonra Türkiye ’yi gezecek.

Ödüllü Soru: Sezuş’un Hikayeleri: Efe ve Bulut, Osman Bey’e Karşı adlı oyunun yönetmeni kimdir?

Doğru cevabı 28 Ocak Çarşamba günü saat 22:00’a kadar radikaldenkazan@radikal.com.tr adresine gönderen 5,10,15,20,25,30,35,40,45,50,55,60,65,70,75,80,85,90,95 ve 100. okurlarımıza, Sezuş’un Hikayeleri: Efe ve Bulut, Osman Bey’e Karşı müzikalinin 4 farklı gösteriminden birisi için, çift kişilik bilet kazanacak. 31 Ocak Cumartesi saat 13:00, 31 Ocak Cumartesi saat 16:00, 1 Şubat Pazar saat 13:00 ve 1 Şubat Pazar saat 16:00’daki gösterimlerden birine bilet kazanmak için, radikaldenkazan@radikal.com.tr adresine mail atmanız yeterli.

Önemli Uyarı: Doğru cevap veren okurlarımıza davetiye gönderilecektir. İletişim bilgilerinin olmaması durumunda bir sonraki doğru cevap sahibine gönderilecektir. Yanlış cevaplar sayılmayacaktır. Okurların ilk mail gönderim saatleri dikkate alınacaktır. İsim, soy isim, adres ve telefon numaranızı da cevabınız ile beraber yukarıdaki mail adresine gönderilmesi gereklidir. (İletişim bilgileri olmayan yanıtlar dikkate alınmayacaktır.)

IEG Family’nin oyunlaştırdığı Türkiye’nin çocuklara yönelik en büyük müzikli tiyatrosu “Sezuş’un Hikayeleri: Efe ve Bulut Osman Bey’e Karşı”, Finansbank ana sponsorluğunda sahneye taşınıyor. Sezen Aksu’nun bestelerinden uyarlanan şarkıları ve masalsı anlatımı ile çocuklarla sevgi dolu bir öyküyü buluşturan oyunun yönetmenliğini ve koreografisini Emre Çelik yapıyor.

“Çakkıdı”, “Şarkı Söylemek Lazım”, “Adem Olan Anlar”, “Tiki Tak” gibi sevilen Sezen Aksu şarkılarının oyuna özel sözlerle uyarlanarak yer alacağı “Sezuş’un Hikayeleri: Efe ve Bulut Osman Bey’e Karşı”, Türkiye turnesine İstanbul’dan başlayacak ve ilk olarak 23 Ocak 2015’te sahnelenecek. 8 Şubat’a kadar Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde çocuklarla buluşacak müzikal tiyatro, daha sonra Türkiye’nin çeşitli illerinde izleyiciyle buluşacak. 15 Haziran’a kadar sürecek Türkiye turnesinde oyun, yaklaşık 90 gösteri ile yüzbinlerce çocuğun hayal dünyasına “merhaba” diyecek.

Efe ile Bulut’un sıcacık hikayesi

Sezen Aksu’nun bestelerinden uyarlanan şarkıların da yer aldığı oyun, tüm sokak hayvanlarının dostu Efe’nin, mahallenin köpeği Bulut ile kurduğu arkadaşlığı anlatıyor. Hoşgörü, saygı, empati, hayvan sevgisi ve sadakat gibi önemli mesajlar içeren öykü, günlerden bir gün Bulut’un yavrularının doğmasıyla renkli bir hal alıyor. İşte asıl hikaye bundan sonra başlıyor...