Sezen Aksu'nun yazdığı çocuk oyunu sahnede

Sezen Aksu'nun yazdığı çocuk oyunu sahnede
Sezen Aksu'nun yazdığı çocuk oyunu sahnede
Sezen Aksu'nun çocuklar için kaleme aldığı 'Sezuş'un Hikayeleri: Efe ve Bulut, Osman Bey'e Karşı' öykü, IEG Family tarafından müzikal tiyatro oyununa dönüştürüldü. Sezen Aksu şarkılarıyla bezeli oyun, 23 Ocak - 8 Şubat tarihleri arasında İstanbul'da Trump Gösteri Merkezi'nde sahnelendikten sonra Türkiye'yi gezecek.

Türk popunun dev ismi Sezen Aksu’nun yazdığı, IEG Family’nin oyunlaştırdığı “Sezuş’un Hikayeleri: Efe ve Bulut Osman Bey’e Karşı”, Finansbank ana sponsorluğunda sahneye taşınıyor. Sezen Aksu’nun bestelerinden uyarlanan şarkıları ve masalsı anlatımıyla çocuklarla sevgi dolu bir öyküyü buluşturan oyunun yönetmenliğini ve koreografisini Emre Çelik yapıyor. “Sezuş’un Hikayeleri: Efe ve Bulut Osman Bey’e Karşı”, çocukların hayal dünyasına yepyeni kahramanlar kazandırmaya ve seyreden herkesi büyülemeye hazırlanıyor.

PROMİYER 23 OCAK’TA
“Çakkıdı”, “Şarkı Söylemek Lazım”, “Adem Olan Anlar”, “Tiki Tak” gibi sevilen Sezen Aksu şarkılarının oyuna özel sözlerle uyarlanarak yer alacağı “Sezuş’un Hikayeleri: Efe ve Bulut Osman Bey’e Karşı”, Türkiye turnesine İstanbul ’dan başlayacak ve ilk olarak 23 Ocak 2015’te sahnelenecek. 8 Şubat’a kadar Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde çocuklarla buluşacak müzikal tiyatro, daha sonra Türkiye’nin çeşitli illerinde izleyiciyle buluşacak. 15 Haziran’a kadar sürecek Türkiye turnesinde oyun, yaklaşık 90 gösteri ile yüzbinlerce çocuğun hayal dünyasına “merhaba” diyecek.

Efe ile Bulut’un sıcak hikayesi
Oyun, tüm sokak hayvanlarının dostu Efe’nin, mahallenin köpeği Bulut ile kurduğu arkadaşlığı anlatıyor. Hoşgörü, saygı, empati, hayvan sevgisi ve sadakat gibi önemli mesajlar içeren öykü, günlerden bir gün Bulut’un yavrularının doğmasıyla renkli bir hal alıyor. İşte asıl hikaye bundan sonra başlıyor...