Sezon başlıyor, Salon kapılarını açıyor

Sezon başlıyor, Salon kapılarını açıyor
Sezon başlıyor, Salon kapılarını açıyor
İstanbul'un gözde konser mekanlarından Salon, 5. sezonu 10 Ekim'de açıyor. Salon, sanatseverlere, güncel müzikten caza, tiyatrodan söyleşiye bol alternatifli bir program sunacak.

Salon, 10 Ekim Cuma akşamı, 2014’te Primavera, Coachella ve Roskilde gibi festivallerdeki performansıyla bu senenin en çok konuşulan gruplarından Future Islands konseriyle başlayacağı yeni sezonunda, Suuns, Marissa Nadler, The Boxer Rebellion, Emilie Simon, Olafur Arnalds’ın elektronik müzik projesi Kiasmos, East India Youth, Tom Adams ve Owen Pallett gibi güncel müziğin önemli isimlerini ağırlayacak.

Cazın merak edilen topluluklarından Red Snapper, Kairos Quartet, Arild Andersen Trio, Submotion Orchestra, GoGo Penguin ve Colin Stetson da Salon’un yeni sezonda konukları arasında.

Salon, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi Türkiye müzik sahnesinin önemli isimlerine de ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Gevende, Gaye Su Akyol, Bubituzak, Dilek Türkan, Birsen Tezer, Taksim Trio ve İncesaz, Ah! Kosmos, Sapan, Kaan Bulak ile The Away Days de Salon sahnesinde olacak isimler arasında.

Salon’da Pazartesi akşamları Oyun Salonu geceleri de sürüyor. Türkiye’den Ceren Ercan’ın İstenmeyen ve Ufuk Tan Altunkaya’nın Kalem adlı oyunlarının yanı sıra Polonya–Türkiye arası diplomatik ilişkilerinin tesisinin 600. yıldönümü kutlamaları kapsamında Türkiye-Polonya ortak yapımı iki oyun da Salon sahnesinde olacak: Polonyalı yönetmen Radek Rychick’in Türkiye’den üç oyuncu ile sahneye koyacağı AALST’ın dünya prömiyeri ile Polish Turkish Avat-Art Festivali kapsamındaki In Between - WaMD Salon’da gerçekleştirecek.

Salon yeni sezonda da Doğan Kitap işbirliği ile edebiyat dünyasının önde gelen isimleriyle söyleşilere devam ediyor. Güven Erkin Erkal, müzik ve video gösterimi eşliğinde her hafta Türk Rock Tarihi kitabından bir bölümün ele alınacağı söyleşiler yapacak.

Biletler 12 Eylül Cuma günü satışta

Salon’un yeni sezon programının biletleri 12 Eylül Cuma günü satışa çıkacak. Biletler, Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan ana gişe İKSV’den (pazar günleri hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında) temin edilebilir. Lale Kart sahipleri için indirimli ön satış dönemi ise 9-10-11 Eylül.

Salon’un tüm programı için : saloniksv.com

Suuns