Şiir gibi bir keman

'29. Uluslararası İstanbul Müzik Festivali'nin konuklarından İngiliz keman sanatçısı Joshua Bell yarın saat 19.30'da Aya İrini'de bir resital verecek.

İSTANBUL - '29. Uluslararası İstanbul Müzik Festivali'nin konuklarından İngiliz keman sanatçısı Joshua Bell yarın saat 19.30'da Aya İrini'de bir resital verecek. Konserde Bell'e piyano sanatçısı Simon Mulligan eşlik
edecek. Şiirsel müzisyenliğiyle günümüz müzisyenleri arasında kendine has bir yeri olan sanatçı, 'Porgy ve Bess'ten esinlenerek yaptığı 'Gershwin Fantasy' ile büyük başarı topladı. Yaptığı albümlerle birkaç kez Grammy'ye aday gösterilen Bell, Mulligan ile Amerika'da ve Avrupa'nın pek çok ülkesinde resitaller verdi. Klasik müzik sanatçıları arasında müzik videosu hazırlamış ilk müzisyenlerden biri olan Bell, Brahms, Beethoven, Haydn ve Mozart'ın keman konçertoları için bestelediği kadanslarıyla orkestra şefleri ve eleştirmenlerden büyük beğeni topluyor. Joshua Bell festivaldeki resitalinde Beethoven, Schubert, Ysaye, Ravel ve Gershwin'in eserlerini yorumlayacak.
(Kültür Sanat)