Şimdi remix'i ekimde aslı

'DJ'lerin DJ'i lakaplı, club müziğinin en önemli DJ'lerinden Danny Tenaglia yarın akşam Chinawhite'da,...

İSTANBUL - 'DJ'lerin DJ'i lakaplı, club müziğinin en önemli DJ'lerinden Danny Tenaglia yarın akşam Chinawhite'da,
İstanbullu club müziği dinleyicileri için turntable'ının başında olacak.
DJ'liği haricinde prodüksiyonları ve Madonna, Michael Jackson, Pet Shop Boys, Jamiroquai, Blondie, New Order, Cher, Lisa Stansfield, Bette Middler gibi isimlere yaptığı remix'lerle de tanınan DJ Danny Tenaglia, 30 Ekim tarihinde Depeche Mode hasretimize noktayı koyacak olan Fabrika
International'ın organizasyonuyla geliyor.
Brooklyn'de doğup büyüyen Tenaglia'nın DJ dünyasıyla tanışması, 12 yaşındayken bir arkadaşı vesilesiyle oldu. Tenaglia'nın DJ dünyasına girişi o giriş! Uzunca bir süre 'o kulüp senin bu kulüp benim' dolaşan Tenaglia en sonunda, aralarında Stix ve Crisco Disco'nun da olduğu Manhattan'daki birkaç yerde sürekli çalışmaya başlamış: "Hafta sonları çalışmadığım zamanlar beni Paradise Garage'da bulabilirdiniz. Larry Levan esas adamdı."
DJ Larry Levan, Tenaglia için oldukça
'önemli' bir isim. Kendi kariyerine başlamadan önce zamanının çoğunu Levan'ı gözlemleyerek geçirmiş Tenaglia. 1985 yılında New York'taki DJ bolluğundan kaçmak için Miami'ye taşındı. Florida'da Cheers'te resident DJ'lik yapmaya başladı:
"Oradaki insanlara New York'taki garage ve Chicago'daki house müziğini çalıyordum. Bu sound'lar için yaşıyordum."
Uzun süredir zirvede
Miami'de 'Deepstate' projesinden Atlantic etiketiyle bir single çıkardı. Ayrıca Murk's Ralph Falcon'la birlikte çalıştı. 1990 yılında New York'a geri döndü. Miami'de yaşadığı tecrübelerle artık stüdyoda daha rahattı. Minimal, Sexy, Tribal ve Strictly Rhythm gibi label'larda çalıştı. Üç yıl sonra da Daou'nun 'Surrender Yourself' şarkısına yaptığı remix'le artık tüm Manhattan, Tenaglia ismini biliyordu.
New York Vinyl Club'daki resident DJ'liği dışında Londra'da Home, Ibiza'da Space ve Mykonos haricinde başka ülke ve kulüplere nadiren konuk olan Danny Tenaglia, şu sıralar Depeche Mode'un 'Exciter' albümünden çıkan ikinci single 'I Feel Loved'a yaptığı remix'le konuşuluyor. (Kültür Sanat)