Sinemacılardan akademisyenlere destek: Bu suça ortak olmayacağız!

Sinemacılardan akademisyenlere destek: Bu suça ortak olmayacağız!
Sinemacılardan akademisyenlere destek: Bu suça ortak olmayacağız!
'Bu suça ortak olmayacağız' diyerek çatışmalı sürecin sona ermesini isteyen ancak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun hedefi olan 2 bini aşkın akademisyene, sinemacılardan da destek geldi.

‘Barış İçin Akademisyenler‘ inisiyatifine gazeteciler, edebiyatçılar, hukukçulardan sonra ‘Barış İçin Sinemacılar‘ oluşumuyla destek veren 400’ü aşkın sinemacı da bir bildiri yayınlayarak imza kampanyası başlattı.
İmzacıları arasında Deniz Türkali, İnan Temelkuran, Atilla Özdemiroğlu, Nadir Sarıbacak, Özcan Alper, Serra Yılmaz, Onur Ünlü, Yeşim Ustaoğlu, Özgür Doğan, Pelin Esmer, Selen Uçer, Tolga Karaçelik gibi sinemacıların olduğu açıklamada “Bizler Türkiyeli sinemacılar olarak, Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi’nin, 11 Ocak 2016 tarihinde hükümete yaptığı barış ve müzakere çağrısına destek veriyoruz. Düşünce ve ifade özgürlüğünün engellenmesini reddediyoruz. Eşitlik ve barışın yanındayız. Yaşam hakkının yanındayız. Özgür düşüncenin ve sanatın yanındayız. Ama’sız fakat’sız eğer’siz: “Bu suça ortak olmayacağız!” Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi’nin, yanındayız” denildi. (DİKEN)

Gazetecilerden akademisyenlere destek: Barış ortamında habercilik yapmak istiyoruz
 


  http://www.radikal.com.tr/149843614984361

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  It is not my fault - Ayse Sule

  En son Anthony Bourdain'in programinda izlemistim Serra'yi. Programin sunucusuna hazirladigi Turk yemeklerinden mukellef bir sofranin basinda, "Turk olmak benim sucum degil" deyivermisti. Tabii akabinde kakara kikiriler falan filan. Icim daha fazla kaldirmadi seyredemedimdi. Simdi ayni Serra'nin bu son cikisina sasirdim mi? Elbette hayir. Peki,"yahu Serra ve kankalari bile oyle dusunuyormus, acaba ben de goruslerimi gozden gecireyim diye bir eziklik bir tereddut yasadim mi? Tabii ki hayir. O degil de, arkadas bu kadin uluslararasi toplantilarda tercumanlik falan yapti senelerdir, ustelik benim organizasyonunda sorumluk aldigim bazi toplantilar da dahil. Allah'im biz hangi kuzulari hangi kurtlara emanet etmisiz bugune kadar?