Sinemanın şimdiki durağı Gaziantep

Sinemanın şimdiki durağı Gaziantep
Sinemanın şimdiki durağı Gaziantep

Festival, Erden Kıral'ın 'Yük' filmiyle açılacak.

Festival sezonu tüm hızla sürüyor. Şimdiki durak 2-6 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 'Zeugma Film Festivali'

Gaziantep’te, 2 – 6 Ekim tarihlerinde yapılacak olan Ulusulararası Zeugma Film Festivali, 7 bölümde 100 aşkın filmle seyirciyle buluşacak.
2 Ekim’de gerçekleştirilecek açılışta yönetmen Erden Kıral ve ünlü oyuncu Selda Alkor’a ‘Yaşam Boyu Onur Ödülü’ verilecek ve Kıral’ın son eseri ‘Yük’ gösterilecek.
Festivalde ‘Zeugma Çingene Kızı Kadın Filmleri’ başlığı altında 10 kadın yönetmenin on filmi gösterilecek. Türkiye ’den Elfe Uluç’ın ‘Aziz Ayşe’, Aslı Özge’nin ‘ Hayat Boyu’, Yeşim Ustaoğlu’nun ‘Araf’ ve Belmin Söylemez’in ‘Şimdiki Zaman’ filmleri bölümün Türkiye filmleri kısmını oluşturuyor.
Festivalin bu yıl Belgesel bölümüne Documentarist 5 filmlik bir seçki ile destek veriyor. ‘ Dünya Sineması’ bölümünün dikkat çeken filmleri arasında Çocuk Pozu, Neredesin Süpermen; Meleklerin Payı, Aslı Gibidir, Bir Kadını nGözyaşı ve Hayallerin Ötesi’nde dikkat çekiyor. Ayrıca, Zerre, Küf, Yozgat Blues, Siirt’in Sırrı, Jîn, Yol Ayrımı,: Hadi Baba Gene Yapı ve Devir de festivalin ulusal sinema bölümünde.
Gösterimler 3 Ekim Perşembe 11.00’dan itibaren SankoPark Avşar Sinemasında ve Gaziantep Üniversitesi Cep Sineması’nda gerçekleştirilecek.