'Single single' Travis tarihi

Geçen yıl çıkan '12 Memories'te, önceki Travis albümlerinde olmayan bazı şeyler vardı: Savaş, gözyaşı, acı çeken insanlar... '12 Memories' somurtkan bir Travis albümüydü ve belki de grubun o güne kadar yaptığı en iyi albümdü.

İSTANBUL - Geçen yıl çıkan '12 Memories'te, önceki Travis albümlerinde olmayan bazı şeyler vardı: Savaş, gözyaşı, acı çeken insanlar... '12 Memories' somurtkan bir Travis albümüydü ve belki de grubun o güne kadar yaptığı en iyi albümdü. Ancak Travis cephesinde hiç değişmeyen bir şey var ki, o da güzel melodi. 90'lı yılların başından bu yana birlikte olan Fran Healy (vokal, gitar), Neil Primrose (davul), Andy Dunlop (gitar) ve Dougie Payne (bas) birbirinden güzel melodilere sahip parçalar yaptı: 'Why Does It Always Rain On Me?', 'Sing', 'Side', 'Re-Offender' ilk akla gelenler.
Travis, '12 Memories'ten bir yıl sonra bu kez bir nevi bir best of albümüyle karşımızda. İskoçyalı grubun bugüne kadar çıkardığı tüm single'lar, 'Singles' adlı tek diskten oluşan albümde bir araya getirilmiş. 'Singles'ta iki de yeni Travis parçası var: 'Walking in the Sun' ile grubun basçısı Payne'nin yazıp seslendirdiği, kayıtları da '12 Memories'in yapımı sırasında gerçekleştirilen 'The Distance'.
'Best of' albümleri daha ziyade 'kötü şeyler'in habercisi olarak algılanır. Ancak telaşlanmaya gerek yok. Çünkü Healy, Primrose, Dunlop ve Payne'in Travis dosyasını kapatmaya niyeti yok. Aksine, şu sıralar Brian Eno ile birlikte yeni albümleri üzerinde çalışıyorlar. Travis, 'Singles'ın yanı sıra albümle aynı adı taşıyan bir DVD çıkardı. Grubun tüm video klipleri, konserlerinden alınmış görüntüleri, Dougie Payne'nin Richard Ashcroft taklidi ile Britney Spears'ın 'Baby One More Time'ına yaptığı cover, DVD'de yer alanlar arasında. (Kültür Sanat)
Singles/Travis/Sony