Şişman kızlar da arzular

Fransa'nın 'cesur' yönetmeni Catherine Breillat, yeni filmi 'Fat Girl'le de (Şişman Kız) olay yaratmaya hazırlanıyor.

LOS ANGELES - Fransa 'nın 'cesur' yönetmeni Catherine Breillat, yeni filmi 'Fat Girl'le de (Şişman Kız) olay yaratmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz şubat ayında Berlin Film Festivali'nde dünya galası gerçekleştirilen, mart ayında da Fransa'da vizyona giren film ABD ve Kanada 'da ise önümüzdeki aylarda gösterilecek.
Sinemalarımızda gösterilen 'Romans' ile cinselliğe dair bütün detayları gözler önüne seren tarzını Türk sinemasevere de kanıtlayan Breillat, 'cesaretinin' sınırlarını ölçtüğü 'Fat Girl'le, genç insanların cinselliğine uzatıyor kamerasını.
Hikâyenin merkezinde biri çirkin, diğeri seksi ve güzel iki kız kardeş yer alıyor. Fransa'da muhafazarkârların eleştirileriyle karşılaşan, basının ise 'tipik bir Breillat filmi' dediği 'Fat Girl', Breillat'ın ünü nedeniyle büyük dağıtımcı şirketleri de korkuttu. Filmin ABD ve Kanada dağıtımını daha önce pek adı duyulmamış Cowboy Book International adlı küçük bir şirket üstlendi. Başrollerinde Anais Reboux ve Roxanne Mesquida'nın olduğu filmin sansüre takılacağına kesin gözüyle bakılıyor.
'Fat Girl'de hikayeninin can alıcı noktasını
fiziksel açıdan şanssız, şişman Anais ve çevresindeki bütün erkeklerin başını döndüren seksi ablası, Elena oluşturuyor.
İki genç kızın, aileleriyle çıktığı İtalya tatili ise hikâyenin başlangıç noktası. Elena, bir İtalyan erkeğiyle birlikte olmaya başlıyor. Anais'i ise duygusal ve bedensel açıdan tatmini ablasının odasını gözetlemek de buluyor. Bu ilişkinin en 'müstehcen' yanları da Anais'in gözünden seyirciye aktarılıyor. Anais, çok geçmeden İtalyan gencin ablasını kullandığını anlıyor. Fiziksel açıdan birçok kompleksi olan küçük kız, ablasının aldatıldığını görerek zekâsının üstünlüğünü kendi kendine kanıtlıyor. Her ne kadar ablasından üstün olduğunu düşünse ve bu nedenle gurur duysa da, ablasına duyduğu sevgi, büyük bir vicdan azabı çekmesine neden olmaya başlıyor. (indiewire)


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  Fransa

  ,

  İtalya

  ,

  Kanada