SİYAD ödülleri töreninde Berkin Elvan'lı açılış

SİYAD ödülleri töreninde Berkin Elvan'lı açılış
SİYAD ödülleri töreninde Berkin Elvan'lı açılış
47. SİYAD Türk Sineması Ödülleri sahiplerini buldu. Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda sunuculuğunu oyuncu Özge Özberk'in yaptığı törende konuşan SİYAD Başkanı Melis Behlil, "15 yaşında bir çocuk 9 ay mücadele ettikten sonra aramızdan ayrıldı. Katilerinin yargı önüne çıkmasını hala bekliyoruz. Berkin Elvan'ı anıyoruz" dedi.

RADİKAL - Sinema Yazarları Derneği Başkanı Melis Behlil konuşmasında Berkin Elvan'ı da andı. Konuşma sırasında 'Berkin Elvan onurumuzdur' sloganları atıldı.

SİYAD'ın kurucu üyesi ve Onursal Başkanı Atilla Dorsay, tören sırasında yaptığı konuşmada geçtiğimiz günlerde yurtdışından Türkiye 'ye dönen yurda dönen Ergenekon Davası’nın sanığı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Bedrettin Dalan'ı davet ettiğini açıkladı.

Dorsay, yorgun olduğu için katılmadığını açıkladığı Bedrettin Dalan'ın törenin yapıldığı Cemal Reşit Rey'i 9 ay gibi kısa bir sürede İstanbullulara kazandırdığı için çağırdığını açıkladı.

'Kış Uykusu' SİYAD ödüllerini silip süpürdü


  http://www.radikal.com.tr/131141813114181

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Gözyaşının rengi olmaz - Zizill

  vatan-millet- sakarya edebiyatını, -tüm acılara birlikte ağlayabilme- becerisiyle yer değiştirme yüreği var mı sizde?Siz bana onu söyleyin.