Skrillex heyecanı kaldığı yerden...

Skrillex heyecanı kaldığı yerden...
Skrillex heyecanı kaldığı yerden...
Dünyanın en büyük festivallerinde headliner olarak çalan ve canlı performansıyla çok konuşulan DJ Skrillex'in terör olayları nedeniyle ertelenen İstanbul konseri, yerli-yabancı birçok DJ'in de sahne alacağı İstanbul Blue Night kapsamında 7 Kasım Cumartesi günü Küçükçiftlik Park'ta...

6 dalda Grammy ödülüne sahip, elektronik dans müziği denince ilk akla gelen isimlerden Skrillex, 7 Kasım Cumartesi gecesi Küçükçiftlik Park’ta ilk kez Türk hayranlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Daha önce terör olayları nedeniyle ertelenen ve yeni tarihi 7 Kasım olarak açıklanan İstanbul Blue Night kapsamında Skrillex’in yanı sıra Pendulum Dj Set & Verse, Doctor P& Krafty MC, Birol Giray-BeeGee, İlker Aksungar ve Orkun Bozdemir gibi yerli-yabancı birçok DJ sahneye çıkacak.

SKRILLEX
Gerçek ismi Sonny John Moore olan 27 yaşındaki Skrillex, müzik kariyerine aslen bir hardcore grubunda başladı. 2007’de solo olarak yol almaya karar veren Skrillex, ilk resmi EP’sini (My Name Is Skrillex) 2010’da yayınladı. 2004 yılında From First to Last grubundan Matt Good ile grubun çıkış albümünde gitar çalmak için görüşmeler yaptı. Haziran 2004’te ön vokalist olarak yer aldığı From First to Last grubunun ilk albümü “Dear Diary, My Teen Angst Has a Body Count” ve Mart 2006’da yapımcı Ross Robinson ile çalıştıkları ikinci albümleri “Heroine” de Epitaph Records’tan çıktı.
From First to Last grubundan ayrıldıktan sonra solo kariyeri için çalışmalara başlayan Moore, 2008’de “Skrillex” adı ile müzik yapmaya başladı. 7 Haziran 2010’da ”My name is Skrillex” albümünü ücretsiz sunan Skrillex, bugüne dek 6 Grammy ödülüne layık görüldü ve dubstep, electro, glitch karışımından alışılmadık bir füzyon yaratan müziğiyle hayran kitlesini her geçen büyütüyor.
Uru Group organizasyonu ile 7 Kasım Cumartesi günü KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşecek festival hız kesmiyor!

PENDULUM
Pendulum, 2002 yılında benzer vizyon ve müzikal geçmişe sahip üç müzisyen tarafından kuruldu. Dans müziğinde eksik olduğunu hissettikleri ritimlerle farklı müzikleri bir araya getirerek yeni bir sound yarattı. Grup üyeleri yapımcı/vokal/klavye Rob Swire ve yapımcı/bass Gareth McGrillenPerth band Xygen’de birlikte çalarken, Paul ‘El Hornet’ Harding Perth DJ sahnesinin eskilerindendi. Grup üyelerinin arasındaki işbirliği ile çok sevilen albüm haline gelen ve 31 parçanın yer aldığı ilk albümleri ‘Vault’u 2003 yılında yayımladı. Çok aranan bir albüm olması gruba, 2003 yılında Knowledge Magazine tarafından ‘2003’ün en iyi single’ı ödülünü getirdi.

DOCTOR P
Gerçek elektronik müzik fanları, hiç şüphesiz ShaunBrockhurst nam-ı değer Doctor P’yi bu alanın babalarından biri olarak gösteriyorlar. Arkadaşlarıyla denemeler yaptığı gençlik yıllarından müzisyen, prodüktör ve aynı zamanda DJ’lik yapan P, bunların yanı sıra yakın arkadaşı olan Flux Pavillion ile Circus Records’u kurdu. Ağırlıklı olarak bas ve davul kullanan hatta bassdriven dubstep adlı bir tarzın da yaratıcısı olan P, yeni çalışması “Sweet Shop”u test etmek amacıyla MySpace sayfasında paylaşırken, bunun müziğinin rotasını ve hikayesini değiştireceğinden aynı zamanda da yeni jenerasyon elektronik müzik fanları için bir ilham kaynağı olacağının farkında değildi. ‘Sweet Shop’ hızlıca bütün DJ’lerin playlistlerinin ayrılmaz bir parçası haline geldi.

Uru Group organizasyonuyla düzenlenecek İstanbul Blue Night 7 Kasım Cumartesi günü Maçka Küçükçiftlik Park’ta yapılacak. Kapı açılışı: 15:00/ Bilet fiyatları: 110 TL – 180 TL – 350 TL