'Sky Captain' 24 Eylül'de...

'O Şimdi Asker', 'Asmalı Konak' ve 'Mustafa Hakkında Herşey' gibi filmlere yapımcı olarak imza atan ANS International, film ithalatına başladı. Aralarında Sharon Stone'un rol aldığı 'Different Loyalty', Dustin Hoffman'lı 'I Heart The Huckabees', Penelope Cruz'un oynadığı 'Don't Move'un da yer aldığı 27 yabancı film satın alan ANS, yeni sezonda her ay yaklaşık iki filmi vizyona sokacak.

İSTANBUL - 'O Şimdi Asker', 'Asmalı Konak' ve 'Mustafa Hakkında Herşey' gibi filmlere yapımcı olarak imza atan ANS International, film ithalatına başladı. Aralarında Sharon Stone'un rol aldığı 'Different Loyalty', Dustin Hoffman'lı 'I Heart The Huckabees', Penelope Cruz'un oynadığı 'Don't Move'un da yer aldığı 27 yabancı film satın alan ANS, yeni sezonda her ay yaklaşık iki filmi vizyona sokacak. ANS'den vizyona çıkacak ilk film ise başrollerini Jude Law, Gwyneth Paltrow ve Angelina Jolie'nin paylaştığı 'Sky Captain Dünyanın Geleceği' (Sky Captain And World of Tomarrow). Yılın merakla beklenen bilimkurgu filmlerinden olan 'Sky Captain' Amerika'da 17 Eylül, Türkiye'de ise bir hafta sonra 24 Eylül'de gösterime girecek.
Kerry Conran'ın yönettiği ve teknoloji yardımıyla, 15 yıl önce ölen Laurence Olivier'ın da rol aldığı film, 2. Dünya Savaşı'nın hemen öncesinde, 1930'lu yıllarda geçiyor. Gazeteci Polly (Gwy-neth Paltrow) ünlü bilim adamlarının gizemli bir şekilde ortadan kayboluşunu araştırırken New York'u dev robotlar istila etmiştir. Dünya tehdit altındadır. Polly'nin yardımına, eski sevgilisi kahraman pilot Sky Captain (Jude Law) yetişir. Bu korkusuz ikilinin amacı, dünyayı yok etmeyi planlayan çılgın bilim adamı Dr.Totenkopf'u (Laurence Olivier) durdurmaktır. Polly ve Sky Captain'ın en büyük desteğiyse su da ve havada savaşabilen filo, amfibianlardır. Amfibian'ların lideri Franky Cook (Angelina Jolie) ve teknik deha Dex (Giovanni Ribisi) de kahraman ikiliye yardım ederler.
Filmin görsel efektlerinde yönetmen Conran tarafından geliştirilen bir bilgisayar yazılımı kullanıldı. Kendine özgü bir retro-bilimkurgu tarzı oluşturan Conran, filmin tamamını 'blue screen' adı verilen bir teknikle, stüdyoda mavi fon önünde çekti. Çekilen kareler daha önceden dijital olarak hazırlanmış sahnelere bindirildi. (Kültür Sanat)