Soderbergh'in devam filmi

Steven Soderbergh yeni filmi için kamera arkasına geçiyor.

LOS ANGELES - Steven Soderbergh yeni filmi için kamera arkasına geçiyor. 'How To Survive a Hotel Room Fire' isimli film, yönetmenin 1989 yılında çektiği 'çıkış filmi' 'Seks, Yalanlar ve Videotape'in devamı niteliğinde.
Oyuncuları henüz belirlenmeyen filmin çekimleri kasımda başlayacak. Soderbergh'in İstanbul Film Festivali'nde gösterilen filmi 'Denizci'nin yapımcısı Scott Kramer da, kamera arkasında görev alacak.
Bol ödüllü bir ilk film
Soderbergh'in ilk filmi 'Seks, Yalanlar ve Videotape', 1989 Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye'ye, Sundance Film Festivali'nde İzleyici Ödülü'ne ve 1990'da Oscar adaylığına değer bulunmuştu. Yönetmen, 1989'dan bu yana birçok filme imzasını attı.
Soderbergh'in birbirinden ünlü isimlerin rol aldığı 'Ocean's Eleven'ı ise önümüzdeki aylarda Türkiye'de gösterime girecek. Filmin oyuncularından biri de Soderbergh'in birlikte 'Section Eight' adında bir şirket kurduğu, 'Nerdesin Be Birader?' ve 'Kusursuz Fırtına'nın yıldızı George Clooney.
Geçtiğimiz yıl hem 'Trafik', hem de 'Tatlı Bela'yla Oscar'a aday gösterilen Steven Soderbergh'in bundan sonraki projesi ise, Andrei Tarkovsky'nin yönetmenliğini üstlendiği Rus bilimkurgu epiği 'Solaris'in
İngilizce versiyonu. Stanislav Lem'in romanından uyarlanan film, yeni keşfedilen bir gezegendeki uzay istasyonuna gidip, gezegeni incelemekle görevli kumandanın garip ölümüyle karşılaşan bir astronotun öyküsünü konu alıyor.
(imdb/mrshowbiz)