Sofia Coppola Altın Aslan peşinde

Sofia Coppola Altın Aslan peşinde
Sofia Coppola Altın Aslan peşinde

Sofia Coppola nın Somewhere inde Benicio Del Toro başrolde.

Venedik Film Festivali'nde Sofia Coppola, François Ozon, Tom Tykwer, Takeshi Miike Altın Aslan için yarışacak

VENEDİK - Bu yıl 67’nci kez düzenlenecek Venedik Film Festivali’nin programı açıklandı. İtalyan ve Amerikan filmlerinin ağırlıkta olduğu ana yarışma programında bu yıl da Türkiye’den film yok. Festivalin açılışını 1 Eylül’de, başrolünde Natalie Portman, Mila Kunis , Vincent Cassel ve Winona Ryder’ın yer aldığı Darren Aranofsky filmi ‘ Black Swan ’ yapacak. Film, kariyerinin son yıllarında önemli bir gösteri için hazırlanan bir balerinin genç rakibiyle aralarında yaşanan çekişmeyi konu alıyor.
Ana yarışma bölümünde prömiyer yapacak bir diğer filmse başrollerinde Stephen Dorff, Elle Fanning ve Benicio Del Toro’nun oynadığı Sofia Coppola filmi ‘Somewhere’ olacak. Coppola, filmde, küçük kızının ziyaretiyle tüm hayatını gözden geçirmeye başlayan bir Hollywood aktörünün hikâyesini anlatıyor.
Japon yazar Haruki Murakami’nin Türkiye’de de yayımlanan romanı ‘İmkânsızın Şarkısı’ndan uyarlanan Anh Hung Tran filmi ‘Norwegian Wood’, başrollerinde Catherine Deneuve ve Gerard Depardieu’nun oynadığı François Ozon filmi ‘Potiche’ ve kadrosunda Freida Pinto, Hiam Abbass ve Willem Dafoe gibi isimleri bulunduran Julian Schnabel filmi ‘Miral’, Hollywood’un yıldız isimlerinden Vincent Gallo’nun yönetip başrolünde oynadığı ‘Promises Written in Water’, Alman sinemasının gururu Tom Tykwer’in ‘Drei’ ve Japon usta Takashi Miike’nin yönettiği ‘13 Assasins’ de Altın Aslan için yarışacak diğer filmlerden bazıları.
Festivalin yarışma dışı bölümünde ise Ben Affleck’in ‘The Town’, Marco Bellocchio’nun ‘Sorelle Mai’ ve Robert Rodriguez’in ‘Machete’ isimli filmlerinin yanı sıra Casey Affleck’in ‘I’m Still Here: The Lost Year of Joaquin Phoenix’, John Turturro’nun ‘Passione’ ve Martin Scorsese-Kent Jones ikilisinin Kayseri doğumlu ABD’li yönetmen Elia Kazan’ın hikâyesini anlatacağı ‘A Letter to Elia’ isimli belgeseller gösterilecek.
1-11 Eylül tarihlerinde yapılacak 67. Venedik Film Festivali’nin jüri başkanlığını Quentin Tarantino’nun yapacak. Hong Konglu ünlü yönetmen John Woo’ya yaşam boyu başarı ödülünün verileceği festivalin ‘Venice Days’ bölümündeyse Türkiye’den Bartu Küçükçağlayan, Settar Tanrıöğen, Nihal Koldaş ve Esme Madra’nın oynadığı Seren Yüce’nin ‘Çoğunluk’ isimli filmi gösterilecek. Seren Yüce, Fatih Akın’ın jüri üyesi olduğu Günç Aslan ödülünün de adayları arasında. (Kültür Sanat)


    ETİKETLER:

    Black Swan

    ,

    Mila Kunis