Soğuk havada caz gider

'Caz yapmak', yalnızca yaz aylarında İstanbul'a mahsus değil. İki büyükşehir İzmir ve Ankara, kapıya dayanan kışa inat önümüzdeki bir hafta boyunca 'caz yapacak'.

İSTANBUL - 'Caz yapmak', yalnızca yaz aylarında İstanbul'a mahsus değil. İki büyükşehir İzmir ve Ankara, kapıya dayanan kışa inat önümüzdeki bir hafta boyunca 'caz yapacak'. İlk olarak İzmir'e uzanıyoruz. Bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslararası JTI Jazzİzmir Festivali yarın saat 20.30'da İsmet İnönü Sanat Merkezi'nde Türkiye'nin iki önemli piyanisti Kerem Görsev ile Burçin Büke'nin beraber vereceği konserle başlıyor. Görsev ve Büke yarın ayrıca saat 16.00'da EGS Park Alışveriş Merkezi'ndeki D&R'da hem albümlerini imzalayacak hem de mini bir konser verecek. 3 Aralık'a kadar sürecek festival boyunca Anadolu ezgilerini cazla harmanlayan Erkan Oğur, İsmail Soyberk ve Turgut Alp'ten mürekkep Telvin Trio; piyanist George Gruntz ve trompetçi Matthieu Michel ile birlikte Burhan Öçal; Fransız Magic Malik Orkestrası ve Hava Kuvvetleri Big Band konser verecek.
Sonraki durak Ankara
Michiel Borstlap Trio, Rosario Giuliani ve dörtlüsü, Uluslararası JTI Jazzİzmir Festivali'nin de konukları arasında yer alan Magic Malik Orkestra'nın ağır topları arasında yer aldığı 3. Uluslararası Ankara Caz Festivali ise 25 Kasım'da başlayacak. (Kültür Sanat)