Şöhrete giden zorlu yolda...

Dominique Deruddere, 20'nci Uluslararası
İstanbul Film Festivali'ne, bu yıl En İyi Yabancı Film dalında Oscar'a da aday gösterilen 'Herkes Ünlü!'süyle (Everybody Famous!) katılıyor

İSTANBUL - Dominique Deruddere, 20'nci Uluslararası İstanbul Film Festivali'ne, bu yıl En İyi Yabancı Film dalında Oscar'a da aday gösterilen 'Herkes Ünlü!'süyle (Everybody Famous!) katılıyor.
Belçikalı yönetmen Altın Lale için yarışan filminde Flaman fabrika işçisi Jean'ın hayatını merkeze alarak, toplumun pop yıldızlarını nasıl yarattığına ve kendi yarattığı bu yıldızlara nasıl tapınmaya başladığına değiniyor.
Başrollerini Josse de Pauw, Werner de Smedt ve Viktor Löw'ün paylaştığı film, bugün Emek Sineması'nda saat 21.30'da, yarın ise Sinepop'ta saat 13.30'da gösterilecek.
Jean Vereecken, boş zamanlarını müzik besteleri yaparak geçiren, bir fabrika işçisidir. 17 yaşındaki kızı Marva ise iyi bir sesi olduğundan müzikle ilgili büyük emellere sahiptir. Ancak fazla kilolu ve de çok utangaçtır ve pop yıldızı olacak yeterli karizmaya sahip değildir. Babasının iş arkadaşı Wily'yle beraber şöhret dolu bir hayata dair kurdukları bütün hayallere rağmen, Marva, şarkı yarışmalarında bir türlü başarılı olamamaktadır.
Çalıştıkları fabrikadan da kovulunca ikisi de bir anda hayallerinden uyanmak zorunda kalırlar. Kızının durumu nedeniyle iyice ümitsizliğe düşen Jean ise intikam almak istemektedir. Ünlü ve de seksi şarkıcı Debbie ile karşılaşınca ise onu kaçırıp, sonunda şöhrete ulaşmaya karar verir. (Kültür Sanat)