'Son Efsane' Türkiye'de ilk kez Radikal'de!

'Son Efsane' Türkiye'de ilk kez Radikal'de!
'Son Efsane' Türkiye'de ilk kez Radikal'de!
Üst üste 7 kez kazandığı Fransa Bisiklet Turu şampiyonluğuyla bir efsaneye dönüşen ve yıllar sonra doping yaptığını kabul eden Lance Armstrong'un yükselişini ve düşüşünü anlatan usta yönetmen Stephen Frears imzalı 'Son Efsane/ The Program' filminin fragmanı dünyayla aynı anda Türkiye'de ilk kez Radikal'de. Armstrong'u ben Ben Foster'un canlandırdığı filmde Chris O'Dowd, Dustin Hoffman ve Guillaume Canet de rol alıyor.

“Kahraman, şampiyon, yalancı!” Lance Armstrong’un yükselişi ve düşüşünü anlatan 2 Oscar adaylığı bulunan usta yönetmen Stephen Frears imzalı ‘Son Efsane/ The Program’ın fragmanı ilk kez ve tüm dünyayla aynı anda Radikal’de.

Film , üst üste 7 Fransa Bisiklet Turu şampiyonluğuyla bir efsaneye dönüşen Lance Armstrong’un yükselişini ve düşüşünü anlatıyor. Filmde Lance Armstrong’u Ben Foster; olayı kurcalayan gazeteci David Walsh’u Chris O’Dowd; ve Armstrong’un zaferler kazandığı U.S. Postal takımının yöneticisi Bill Stapleton’ı ise Lee Pace canlandırıyor. Dustin Hoffman, Guillaume Canet, Jesse Plemons gibi önemli oyuncular da filmde rol alıyor.

Senaryosunu ‘Trainspotting’in de senaristi olan John Hodge’un yazdığı filmin yapımcılığını ‘Tinker Tailor Soldier Spy, ‘Philomena’ ve ‘The Theory of Everything’in yapımcıları üstleniyor.

Lance Armstrong kanseri yendikten ve spor tarihinin en büyük başarılarından birine imza attıktan sonra, tam bir Amerikan kahramanına dönüşmüşken, Ocak 2013’te Oprah Winfrey’in programına çıkmış ve Fransa Bisiklet Turu şampiyonlukları kazandığı dönem doping yaptığını itiraf etmişti. Doping soruşturması ve bu itirafın ardından tüm sponsorları Armstrong’la ve kurucusu olduğu Livestrong vakfıyla olan bağlarını kesmişti.


  ETİKETLER:

  Fransa

  ,

  spor

  ,

  Gazeteci

  ,

  film

  ,

  şampiyon