'Son Şans' izleyiciyle buluşuyor

'Son Şans' izleyiciyle buluşuyor
'Son Şans' izleyiciyle buluşuyor
Antoine Fuqua'nın yönettiği Jake Gyllenhaal'in başrolünde oynadığı "Son Şans" (Southpaw) filmi bugün gösterime girdi.

Yönetmenliğini Antoine Fuqua’nın yaptığı, başrollerinde; Jake Gyllenhaal, Forest Whitaker ve Rachel McAdams gibi oyuncular bulunduran film bugün izleyiciyle buluşuyor. “Son Şans”, Billy Sharp isimli ünlü bir boksörün Dünya Hafifsiklet Boks Şampiyonası’nı kazanması ve sonrasında bir takım kötü giden olaylardan sonra dağılan hayatını düzeltmek için yaptıklarını anlatıyor. Tick Willis isimli bir antrenörü canlandıran Forest Whitaker ise eski güzel günlere dönebilmesi için Billy’e yardım ediyor.

Spor drama türünde filmleri sevenlerin ilgisini çekebilecek olan filmde Jake Gyllenhaal performansı ile dikkatleri üstüne çekiyor. Ünlü aktörün performansındaki en büyük etkenin amatör olarak boksla ilgilenen yönetmen Antoine Fuqua olduğu biliniyor. Gyllenhaal, şöyle anlatıyor: “Antoine bana yıllar önce inanmıştı ve bütün süreçte benim neler yapabileceğimi çok iyi biliyordu. Bence birine inanmak, ortaya en iyi işi çıkarmanın kilit noktasıdır.”

Jake Gyllenhaal kimdir?

Los Angeles doğumlu 35 yaşındaki Jacob Benjamin Gyllenhaal, senaryo yazarı bir anne ve yönetmen bir babanın oğlu. İlk olarak City Slickers isimli bir filmde Billy Crystal’ın oğlunu canlandıran Gyllenhaal, kariyerindeki çıkışı Rocket Boys, Donnie Darko ve Brokeback Mountain gibi filmlerle perçinlemişti. 2014’de Nightcrawler ile izleyicinin önüne çıkan aktörün kariyerinde BAFTA gibi önemli ödülleri de bulunuyor.

Merak edilen filmin fragmanı geçtiğimiz günlerde yayınlanmıştı: