'Sonra'ya ertelemeyin

'Sonra'ya ertelemeyin
'Sonra'ya ertelemeyin
New York'ta yaşayan sanatçı Barış Göktürk'ün 'Sonra' sergisi, rh+artgallery'de bugün başlıyor.

Çalışmalarını New York’taki atölyesinde sürdüren Barış Göktürk, “SONRA” adı altında topladığı son dönem çalışmalarıyla sanatseverlerin karşısına çıkıyor. Nişantaşı’ndaki rh+artgallery’de hazırlanan bir katalog eşliğinde 15 Mayıs’ta açılacak olan sergide, Barış Göktürk’ün büyük boyutlu eserleri yer alıyor.

Sanat yazarı Dilek Şener, Göktürk’ün eserleri için “Kavram karmaşalarının internet üzerinden daha da yoğunlaştığı bir dünyada yaşıyoruz. Bu nedenle yaşam alanını da düşündüğümüzde Barış Göktürk, imlerle örülen kendi ekosisteminin düşünce dinamiklerinden kolaj/lar yapıyor. Siyasi , askeri ve ekonomik paradigmaların yarattığı gerilimli yüzey için seçilen ne varsa kaybolan bilgi temelli öğeler yerlerini plastik şartlanmalara bırakıyor” diyor.

Akademisyen ve yazar Necmi Karkın da, “Barış Göktürk, ‘Sonra’ya ertelenemeyen ve kendine özgü estetik dinamikleriyle, nesneleri kendine tabi kılmaktadır. Kendinin kontrol olanaklarında yasallık kazanan imgeler nesnel diyalektiğiyle birlikte, kendi yarattığı imgelerle organikliğin doğasından istenen içkinliğin içindedir artık” değerlendirmesini yapıyor.

Barış Göktürk sergisi 30 Mayıs 2012 tarihine kadar rh+artgallery’de gezilebilir.