'Sosyal Ağ' Oscar'da da iddialı

'Sosyal Ağ' Oscar'da da iddialı
'Sosyal Ağ' Oscar'da da iddialı

Hilary Swank, Conviction/mahk miyet filmiyle üçüncü Oscar ına uzanabilir.

Hollywood stüdyoları yeni sezonla birlikte Oscar adaylığı muhtemel yapımlarını vizyona sürmeye başladı.

NEW YORK - Amerika’da Şükran Günü ve Noel tatilleri sinemaların en çok iş yaptığı dönem ve aynı zamanda Oscar komitesinin dikkatini çekmeyi amaçlayan filmler de bu döneme denk getiriliyor.
Haksız yere mahkûm edilen kardeşini hapisten kurtarmak için lise diploması bile yokken azmedip hukuk fakültesini bitiren bir kadının hikâyesini anlatan ‘Conviction/Mahkûmiyet’ filmindeki rolüyle Hillary Swank üçüncü Oscar’ına ulaşabilir. Bir modern çağ kâhinini canlandırdığı ‘Hereafter/Ahret’ filmiyle ve Coen kardeşlerin gözünden Vahşi Batı hikâyesi olan ‘True Grit/Gerçek Cesaret’ ile aday gösterilme olasılığını iki filmle birden pekiştiren oyuncu Matt Damon. ‘Ahret’in yönetmeni Clint Eastwood’un adaylığına ise kesin gözüyle bakılıyor.
David Fincher’ın Facebook sitesinin kuruluş öyküsünü anlattığı ‘Sosyal Ağ’ (The Social Network) da Oscar’ın ödüllerinin iddialı filmlerinden. Türkiye ’de 22 Ekim’de gösterime girecek ‘Sosyal Ağ’ın, David Fincher’a yönetmenlik ve Facebook’un kurucusu Mark Zuckerber rolüyle Jess Eisenberg’e en iyi erkek oyuncu dalında adaylık getirmesi de bekleniyor.
James Brooks’un romantik komedisi ‘How Do You Know’ (Nereden Biliyorsun) kıdemli oyuncu Jack Nicholson’la öne çıkıyor. Natalie Portman ise bir balerini canlandırdığı ‘ Black Swan ’la (Siyah Kuğu) adaylar kadın oyuncu adayları arasında gösteriliyor. Her sene Oscar listesinde yer aldığı için sunucuların şakalarına maruz kalan Meryl Streep’in adı da henüz vizyona girmemiş ‘Bella Luna’yla aday listesindeanılıyor. Christopher Nolan’ın gişede büyük başarı yakalayan filmi ‘Başlangıç’ (Inception) da Oscar için adı geçen yapımlardan. 83. Oscar töreni Mart 2011’de yapılacak. (anka)


  ETİKETLER:

  Facebook

  ,

  Türkiye

  ,

  Black Swan

  ,

  Noel