Soygunun püf noktası

Bu senenin soygun filmleri furyasına 'Komplo'dan sonra bir yenisi daha eklendi; 'Haydut' (Bandits). Başrollerini Bruce Willis, Billy-Bob Thornton...

İSTANBUL - Bu senenin soygun filmleri furyasına 'Komplo'dan sonra bir yenisi daha eklendi; 'Haydut' (Bandits). Başrollerini Bruce Willis, Billy-Bob Thornton ve Cate Blanchett gibi dev isimlerin paylaştığı filmin yönetmeni 'Yağmur Adam', 'Küre' ve 'Başkanın Adamları' gibi unutulmaz yapımlara imza atan Barry Levinson. İki ünlü soyguncunun hikâyesini anlatan komedi filmi, tür olarak Levinson'a yabancı değil. Çünkü usta yönetmenin 'Günaydın Vietnam' ve 'Diner' filmlerini Amerikan Film Enstitüsü 'tüm zamanların en komik 100 filmi' listesine dahil etmişti.
Son vurgunun peşinde
Joe Blake (Bruce Willis) ve Terry Collins (Billy-Bob Thornton), banka hırsızı ve kaçaktırlar. Tek hayalleri son bir vurgun yapıp, güneyde inzivaya çekilmektir. İkili, soygunlarında kullandıkları sıradışı yöntemlerle ülkede ün salmıştır; onlara ne silah ne de karmaşık planlar gerekmektedir. Bir gün önce ziyaret ettikleri banka müdürünün evinde kalıp, ertesi gün onunla bankaya gitmeleri yeterlidir. Soygun sonrası karşılaştıkları Kate'i (Cate Blanchett) de gruba dahil etmek zorunda kalırlar. Ardından ikisi de bu kadına âşık olur. Ve işler iyice arapsaçına döner. (Kültür Sanat)