Springsteen diyor ki...

Rock'n roll'un efsane isimlerinden Bruce Springsteen, 'Live in New York' isimli canlı performanslardan oluşan bir albüm çıkardı.
Haber: TÜMAY YAZICI / Arşivi

İSTANBUL - Rock'n roll'un efsane isimlerinden Bruce Springsteen, 'Live in New York' isimli canlı performanslardan oluşan bir albüm çıkardı. Albümdeki parçalar,
emektar grubu E Street Band'le Madison Square'da verdiği konserden alınmış.
Binlerce hayranından oluşan gönüllü koro eşliğinde 'patron' lakaplı Springsteen'i dinlerken tüyleriniz diken diken oluyor.
İki yeni şarkı
Albümde 'My Love Will Not Let You Down',
'Prove It All Night', 'Two Hearts', 'The River', 'Born In The USA' gibi hafızalarımızda yer etmiş Springsteen şarkıları yer alıyor. Ayrıca sürpriz olarak iki adet sıfır kilometre parça var: 'Land Of Hope&Dreams' ve 'American Skin'.
Rock'n roll anlayışı için, bir nevi Jerry Lee Lewis ile Bob Dylan birleşimi diyebileceğimiz 'patron', kendisinin de mensup olduğu orta sınıf Amerikan vatandaşlarının tasalarını, ilişkilerini, mutluluklarını dile getiriyor.
Yaklaşık 30 yıllık müzik kariyerinde, canlı kayıtlarını saymazsak yalnızca 11 albüm yayımlayan Springsteen'in en büyük başarılarından biri de 'Streets Of Philadelphia' şarkısı oldu.
Springsteen, Tom Hanks'in başrolünde oynadığı 'Philadelphia'nın soundtrack albümünde yer alan parça ile Oscar kazandı.
Albümün en anlamlı parçası şüphesiz Bronx'ta vurulan Amadou Diallo'ya ithafen yazılmış
'American Skin'. Amadou, cüzdanını almak için elini cebine yöneltince kendisini çevreleyen polisler ona tam 41 el ateş etmiş ve isabet eden 19 kurşunla yaşamını yitirmişti. Amadou siyahtı.
'Söz ver bana polis seni durdurursa/Kibar olacaksın, sakın kaçmaya çalışma, söz ver annene /Ellerini hep görünürde tutacaksın/Çünkü bir silah mı?/Bıçak mı?/Cüzdan mı?/Bu senin hayatın.' Springsteen, bu şarkı nedeniyle New York'lu polislerce protesto edilmişti.


    ETİKETLER:

    New York

    ,

    İstanbul