Star Wars fan'ları isyanda

'Yıldız Savaşları' serisinin yeni filminin adı açıklandı.

LOS ANGELES - 'Yıldız Savaşları' serisinin yeni filminin adı açıklandı. 'Attack of the Clones' (Kolonilerin Saldırısı) adını alan bölümde yine eski bölümlerden tanıdık yüzler başrollerde olacak. Ancak Ewan McGregor bu ismi hiç beğenmemiş.
Oscar ödüllü oyuncu Evan McGregor, 'Star Wars' filminin yeni bölümü 'Attack of the Clones'da tekrar Obi Van Knobi'yi canlandıracak. Daha önce 'The Phantom Menace'da bu rolle izleyicilerin karşısına çıkan genç oyuncu, George Lucas'ın yönettiği 'Yıldız Savaşları'nın yeniden parçası olmaktan memnun.
Ancak bu bölüme verilen ismi hiç mi hiç beğenmemiş. Oscar ödüllü oyuncu, son serinin' Attack of the Clones' olarak adlandırılmasını 'facia' olarak niteliyor ve isyan ediyor; "Bundan sonra bana 'Yıldız Savaşları'yla ilgili hiçbir şey sormayın." Gelgelelim fikir babası Lucas, bu bölüme verdiği isimden hiç de rahatsızlık duymamış. "Bu ad, 'Yıldız Savaşları'nın tüm filmlerinde var olan eğlence, yaratıcılık ve heyecan duygularını çağrıştırıyor" diyor ünlü yönetmen.
Filmin ismini Hollywood film festivali'nde gazetecilerden duyduğu an şoka giren tek isim McGregor değil kuşkusuz. Birçok 'Yıldız Savaşları' hayranı da bu adı beğenmediklerini serinin sitesindeki adrese yolladıkları mail'lerde dile getirmiş. Kraliçe Amidala'nın gezegendeki bölücü güçlerden korunmasını işleyen yeni bölüme 'The Shadow Falls' adının verilmesi bekleniyordu.
(The Independent)