Star Wars tarihinde bir ilk!

Star Wars tarihinde bir ilk!
Star Wars tarihinde bir ilk!
Efsanevi serinin yeni bölümü kışın gösterime girecek.

George Lucas’ın dünyanın dört bir yanında milyonlarca hayranı bulunan ve gişe rekorları kıran efsanevi ‘Star Wars’ serisinin yedinci filminin kışın gösterime gireceği açıklandı. Walt Disney Stüdyoları’ndan yapılan açıklamada, serinin yedinci filminin 18 Aralık 2015’te gösterime girecek şekilde planlandığı belirtilerek, serinin çekimlerine bahar ayında Pinewood Stüdyolarında başlanacağını bildirildi.
Walt Disney Stüdyoları Başkanı Alan Horn ise aralık döneminin üstün yetenekli film ekibinin muhteşem bir ürün ortaya çıkarması için yeterli zamanı sağlamaları konusunda uygun olduğunu ifade etti. Serinin 1977’de yayımlanan ‘IV: A New Hope’ (Yeni Bir Umut) isimli ilk filminin yaz dönemine yakın gösterime girerek gişe rekorları kırması, serinin diğer filmlerine de örnek oluşturmuş ve filmler aynı dönemde seyirciyle buluşmuştu.

Bilim-kurgu filmlerinin babası olarak bilinen Star Wars serisi, tüm zamanların en iyi film serileri arasında yer alıyor. 1977 ve 2005 yılları arasında 25 kez Oscar’a aday gösterilen seri, en iyi görsel efekt, ses efekti, müzik , kostüm tasarımı, sanat yönetmeni ve kurgu dallarında 10 Oscar ödülü kazanmıştı. Lucas ise 1973 ve 1978’te iki kez en iyi yönetmen Oscar ödülüne aday gösterilmişti.


  ETİKETLER:

  Aday

  ,

  sanat

  ,

  George Lucas

  ,

  Star Wars

  ,

  Müzik

  ,

  Star

  ,

  Bilim

  ,

  film

  ,

  Aralık

  ,

  2015