Stevie Ray Vaughan'ın veliahtı geliyor

Stevie Ray Vaughan'ın veliahtı geliyor
Stevie Ray Vaughan'ın veliahtı geliyor
Gitar çalma tekniğiyle eleştirmenlerin bir zamanların unutulmaz gitaristi Stevie Ray Vaughan'la kıyasladığı Güney Afrikalı gitarist Dan Patlansky, YüzdeYüzMüzik kapsamında ilk kez 23 Ekim'de Garajistanbul'da!

Çıkardığı albümlerle son dönemde adını sıkça duyuran Güney Afrikalı gitarist Dan Patlansky, YüzdeYüzMüzik kapsamında ilk kez 23 Ekim’de Garajistanbul’da! Yeni nesil, sağlam tuşeli gitaristler arasında her geçen gün adını yüksek yerlere taşıyan Dan Patlansky, gitar çalma tekniğiyle birçok eleştirmen tarafından bir zamanların unutulmaz gitaristi Stevie Ray Vaughan ile kıyaslanıyor.
Dan Patlansky 2005 yılında gerçekleşen Katrina Kasırgası öncesinde New Orleans’ta bir radyo programında doğaçlama bir şarkı çaldı ve ardından kasırgadan hayatını zor kurtararak bu kayıtları 2008 yılı albümünde ‘Blues For New Orleans’ adıyla yayımladı.

‘Only An Ocean’, ‘Luca’, ‘Jump On’ gibi hit şarkılara sahip olan müzisyen, konserlerinde Jimi Hendrix’ten ‘Voodoo Chile’ ve Leonard Cohen’den ‘Hallelujah’ gibi şarkıları da kendi yorumuyla çalıyor.
Genç gitaristler arasında parmakla gösterilen Dan Patlansky, 23 Ekim’de Garajistanbul sahnesinde! YüzdeYüzMüzik kapsamındaki konser daha önce God Is An Astronaut, Evgeny Grinko, Asaf Avidan, Richie Kotzen, Mr. Big gibi isimlerin Türkiye konserlerini düzenleyen MOODLIVE tarafından organize ediliyor.