Stone'a bir teselli ver!

Yeni filmi 'Büyük İskender' yüzünden Amerikalı eleştirmenler tarafından fena halde 'hırpalanan' Oliver Stone, takdir ve şefkati Avrupa'da arıyor.

STOCKHOLM - Yeni filmi 'Büyük İskender' yüzünden Amerikalı eleştirmenler tarafından fena halde 'hırpalanan' Oliver Stone, takdir ve şefkati Avrupa'da arıyor. 'Büyük İskender'in Avrupa prömiyerini yaptığı ve bu yıl 15'incisi düzenlenen Stockholm Film Festivali'nde Yaşamboyu Başarı Ödülü olan Bronz At'a değer görülen Oscar ödüllü yönetmen Stone yaptığı konuşmada, böyle bir ödülle onurlandırılmasının nedenlerinden birinin de Avrupalıların kendisine, ABD'dekinden biraz daha farklı bakmaları olduğunu söyledi ve yeni filmi 'Büyük İskender'i kastederek "Kolay bir film değildi ama ben kolay filmler yapmam" dedi.
Beş günde 21 milyon dolar
Stone ABD'de yalnızca eleştirmenler cephesinde değil, gişede de büyük hayal kırıklığı yaşadı. 'Büyük İskender' ABD box-office listesine ancak altıncı sıradan giriş yapabildi. Maliyeti 130 milyon doların üzerinde olduğu söylenen filmin ABD'de haftasonunda elde ettiği hasılat sadece 13.5 milyon dolar. Şükran Günü tatili nedeniyle geçen çarşamba gösterime giren filmin bugüne kadar ABD'de elde ettiği toplam gişe hasılatı 21.6 milyon dolar. ABD box-office'in zirvesinde, geçen hafta olduğu gibi Nicolas Cage'li 'National Treasure' yer alıyor.