Studio Oyuncuları'ndan dört oyun birden

Studio Oyuncuları'ndan dört oyun birden
Studio Oyuncuları'ndan dört oyun birden

Şahika Tekand?ın yazıp yönettiği ?Evridike?nin Çığlığı? ile ?Karanlık Korkusu? bu ay sahnelenecek.

İSTANBUL - Stüdyo Oyuncuları 2009 sezonunu dört oyunla açıyor. Geçen sezon 20. yılını kutlayan Studio Oyuncuları’nın yeni sezon programında Şahika Tekand’ın yazıp yönettiği ‘Karanlık Korkusu’ ile ‘Evridike’nin Çığlığı’, Studio Oyuncuları’nın genç üyeleri tarafından sahnelenen ‘Apartman’ ve ‘Üç... İki... 1000’.
4. Tiyatro Olimpiyatları’nın kapanışını yapan, Şahika Tekand’ın yazıp yönettiği, Oidipus üçlemesinin son oyunu ‘Evridike’nin Çığlığı’ 20 Mart’tan itibaren her cuma Hadi Çaman Sahnesi’nde izlenebilecek. Ridade Tuncel’in yönettiği ‘Apartman’ ise 23 Mart’tan itibaren her pazartesi Studio Oyuncuları sahnesinde. Oyun, iki malzemeyi, ses kayıtları ile oyuncu aksiyonlarını önce birbirinden ayırıyor, sonra sahne üzerinde tekrar yan yana getirerek seyredeni gerçeğin ne olduğunu sorgulamaya iten bir atmosfer yaratıyor.
26 Mart’tan itibaren Studio Oyuncuları sahnesinde izleyiciyle buluşacak olan diğer oyun ise, yine Şahika Tekand’ın yazıp yönettiği, 16. İstanbul Tiyatro Festivali’nde prömiyer yapan, yurt dışında da pek çok ülkede sahnelenen ‘Karanlık Korkusu’. Umut Kırcalı’nın yazıp yönettiği ve sistemin insan için, bireyin de kendisi için yarattığı oyun alanında yapılan tercihleri sorgulayan iki kısa oyundan oluşan ‘Üç... İki... 1000’ ise, 28 Mart’tan itibaren her cumartesi yine Studio Oyuncuları sahnesinde izlenebilecek. Tel: 0 212 246 77 25 (Kültür Sanat)