Suma'da esaslı sezon finali

Suma'da esaslı sezon finali
Suma'da esaslı sezon finali
Kilyos Suma Beach'teki parti serisi Dusty Eardrums, 2 Ağustos Cumartesi akşamı esaslı bir sezon finaline imza atacak: Global bir sansasyona imza atan Tale of Us ve house efsanesi Lee Burridge sahnede...

Dusty Eardrums parti serisi, sezon finalini unutulmaz kılmaz için çok çalıştı ve ortaya adeta rüya gibi bir line-up çıktı. Yaz sezonuna damga vuran parti serisi Dusty Eardrums, en büyük ve son darbesini 2 Ağustos Cumartesi akşamı yine Suma Beach’te gerçekleştirmeye hazırlanıyor! Global bir sansasyona imza atan Tale of Us, house efsanesi Lee Burridge, Life and Death plak şirketinin dahi kurucusu DJ Tennis ve Robot Heart ile ayaklarımızı yerden kesen Atish! Bu kez günışığından daha fazla yararlanmak için kapılar da erken, saat 18.00’de açılıyor.
Mekan: Suma Beach, Gümüşdere Mah. Boğaziçi Kampus Yolu, No:1/A, Kilyos


TALE OF US
Hikayenin kalbinin Berlin’de atması kesinlikle şaşırtıcı değil. Yine de mevzunun kökleri için İtalya’ya uzanmak gerekiyor. DJ/prodüktör ikili Karm ve Metteo’dan oluşan Tale of Us, dramatik bir havası da olan benzersiz bir elektronik sound ortaya koyduktan sonra, uluslararası birer yıldıza dönüştüler. Pop’tan house’a, nu/disco’dan rock’a hemen her tür arasında bir bağlantı kurmayı başaran ikili, Watergate, Weekend, Privilage, Tenax, Barraca ve DC10 gibi efsanevi kulüplerde hala konuşulan performanslar ortaya koymuştu. Milan’da Just This adını verdikleri gizli parti serisini de unutmamalı!

LEE BURRIDGE
Sadece adını duymak bile heyecan veriyor! 90’lı yılların ilk günlerinde Hong Kong’un underground kulüplerinde kendine bir kariyer inşa etmeye başlayan Burridge, kuşkusuz club kültürünün oluşmasında en büyük rolü olan isimlerden biri. Hong Kong’u Asya’nın Berlin’ine çevirdikten sonra soluğu Tayland’da alan adamımız, deep house, tech house, drum’n base ve breakbeat türlerine yeni bir soluk getirerek günümüze kadar ulaşmalarında da büyük rol oynadı. 2000’li yılları Get Weird adını verdiği parti serisi ile selamlayan Burridge, 2011 yılında melodik/melankolik house ve tekno müziğine adadığı kendi alanında yepyeni bir estetik ortaya koyan All Day I Dream adlı kült plak şirketini kurmuştu.

DJ TENNIS
Her ne kadar New Jersey, Sicilya ve Parma gibi müziğin pek ön planda olmadığı şehirlerde büyümüş olmasına rağmen içindeki yaratıcı güce kulak verme cesaretini gösteren DJ Tennis, üniversite yıllarını farklı gruplarda çalarak ve kendi radyo programını yaparak geçirdi. Tenise duyduğu çılgın tutku yüzünden DJ’lik kariyerini de bu isim üzerine inşa etmeye karar verdi. İtalya’nın en önemli underground festivalleri Elita ve The Dissonanze’de yıldızını parlattı daha sonra ise tiyatrodan sinemaya hatta TV reklamlarına kadar uzanan prodüksiyonlar için müzik üretmeye başladı. Beach Boys, The Who, Ultravox ve Radiohead gibi ilham kaynaklarını zihninde buluşturup, 60’ların melankolik ve saykedelik ruhunu 2000’lerin IDM dünyasına taşımayı başardı. Life and Death adını verdiği plak şirketini kurdu ve tekno/pop dünyasında yeni bir çığır açtı.

ATISH
Atish denince aklımıza sadece ‘derin/duygusal/estetik’ bir dans müziği geliyor. Onun performansları sırasında ortaya koyduğu davetkar, sıcak ve paylaşımcı enerji, ego’sunu bütünüyle bir kenara bırakıp, dinleyicileri ile yepyeni bir bağ kurmasını sağlıyor. 2010’da San Francisco’da küçük bir parti ile başlayan kariyeri bugün en az altı kıtada farklı kulüp ve festivallerde çalmayan bir yıldıza dönüşmesiyle devam ediyor. Farklı ilham kaynaklarını birleştirdiği son derece sofistike bir deep house ortaya koyan Atish, performanslarında büründüğü çılgın kostümleriyle de büyük ilgi çekiyor.