Sumru Yavrucuk'tan yepyeni bir kadın oyunu geliyor

Sumru Yavrucuk'tan yepyeni bir kadın oyunu geliyor
Sumru Yavrucuk'tan yepyeni bir kadın oyunu geliyor
Sumru Yavrucuk bu yaz, potansiyelini mutfağa hapsetmiş bir kadının kendini keşfediş ve hayatının iplerini yeniden ele alışının öyküsünü anlatan müzikli komedi 'Shirley' ile sahnede olacak.

Toplumun ona yüklediği rollerin hepsini yerine getirmiş, çocuklarını büyütmüş, hayatını kocası ve çocuklarına adamış ancak kimseyi memnun edememiş bir kadın : Shirley. Her günün birbirini tekrar ettiği, gençlik düşlerinden gün be gün daha da uzaklaştığı monoton hayatın içinde sıkışıp kalmış bir kadın. Dertlerini, hayallerini, korkularını sadece mutfağın duvarıyla paylaşıyor, çekilmez hayatını mizah yoluyla eğlenceli hale getirmeye çalışıyor. Ta ki duvar dışındaki tek  arkadaşı olan Jane ona bir Bodrum tatili hediye edene kadar... 42 yaşındaki Shirley Valentine’in önünde şimdi, ruhunun yeniden dirilip kim olduğunu hatırladığı macera dolu bir yolculuk vardır...
Londra ’dan Bodrum’a uzanan bu özgürleşme hikâyesini bu yaz Sumru Yavrucuk’tan izleyeceğiz. Willy Russelll'in ‘Shirley Valentine’ adlı oyunundan ‘Shirley’ ismiyle Türkçe’ye uyarlanan oyun, Tebdil-i Mekân Prodüksiyon Tiyatrosu tarafından sahneye taşınıyor. Oyunun çevirisi Evren Ercan’a, dekor tasarımı Nurdan Aliyazıcıoğlu’na, ışık tasarımı ise Yakup Çartık’a ait. Sumru Yavrucuk, rol aldığı tek kişilik müzikli bir komedi olan ‘Shirley’in aynı zamanda yönetmeni. Yavrucuk oyundaki tüm karakterleri tek başına canlandıracak.  

HAZİRANDA BAŞLIYOR 
Oyun potansiyelini mutfağa hapsetmiş bir kadının kendini keşfediş ve hayatının iplerini yeniden ele alışının hayranlık uyandıran öyküsünü anlatıyor. ‘Shirley’, 26 Haziran’da Bodrum- Gümüşlük Akademisinde gerçekleşecek prömiyerinin ardından 28 Haziran’da Çeşme, 29 Haziran’da Bornova, 30 Haziran’da Karşıyaka seyircisiyle buluşacak ve yaz turnesine devam edecek. Oyun, ekim ayından itibaren İstanbullu seyirciyle bir araya gelecek.