Surf müziğin kışkırtıcı grubu Messer Chups Roxy'de

Surf müziğin kışkırtıcı grubu Messer Chups Roxy'de
Surf müziğin kışkırtıcı grubu Messer Chups Roxy'de
Quentin Tarantino filmleri sayesinde yeniden meşhur olan surf müziğin kışkırtıcı grubu Messer Chups, 6 Şubat gecesi Roxy'de sahneye çıkacak.

1960’ların başında rock’n’roll’dan türeyen, güçlü ritimler ve yayvan gitarlarla gayet ‘dalgalı’ bir müzik türü olan surf müziğin ünlü gruplarından Messer Chups, Türkiye ’ye geliyor. Gitarda Oleg Guitaracula, bas gitar, vokal ve çığlıklarda Zombierella, davullardaysa Boris Isral Bisfer’in oluşturduğu Messer Chups, müziklerinde surf, beat, film sampleları, cızırtılı tarihi kayıtlar, 50’ ler ile 60’ lardan çizgi film seslerini birleştiriyor. Bugüne kadar yayımladıkları bir düzine albümleri ve dünya çapında verdikleri konserlerle adlarından sıkça söz ettiren üçlü, Softa’nın ısınma turunun ardından 6 Şubat gecesi Roxy sahnesinde.
Gecede Deniz Pınar (Doktor Moog, Messer için hazırlayacağı rare rockabilly, space-age pop, Türk surf, abscure horror ve euro-sleaze filmleri soundtrack’lerinden oluşan özel setiyle pikapların başında olacak. Deniz Pınar’ın bu gece için Türk B sınıfı korku, fantastik ve erotik filmlerinden bir araya getirdiği görselleri de geceyi renklendirecek.

ROXY’DE BU HAFTA
2 Şubat Pazartesi 20.00: ‘Utanç’, Studio 4 İstanbul (tiyatro)
3 Şubat Salı 21.00: KAÇUV/ Kanserli Çocuklara Umut Vakfı Yardım Gecesi
4 Şubat Çarşamba 22.00: ‘High Jazz’ –Triosome, Kapı Açılış: 21:00
5 Şubat Perşembe 21.00: ‘Paradisos Sessions’ Taner Öngür &Avam | Pitohui | Hiccup | Help! the Captain Threw Up
6 Şubat Cuma 22.30: Messer Chups/ Softa
7 Şubat Cumartesi 22.00: İş Güç Rock‘n Roll (Asıl uğraşı müzik olmayan profesyonellerin kurdukları müzik grupları Roxy’de bir araya geliyor.)

Roxy: Siraselviler Cad. Aslanyatagi Sok. No:1-3 Taksim, Tel: 0212 249 1283, http://www.roxy.com.tr