Suudi Arabistan'daki ilk müzikal Türk dansçılardan!

Suudi Arabistan'daki ilk müzikal Türk dansçılardan!
Suudi Arabistan'daki ilk müzikal Türk dansçılardan!
Suudi Arabistan'ın ilk müzikal aile eğlencesi, 6 Ağustos'ta akşam İstanbul Entertaintment Group (IEG) tarafından sahnelendi. Tamamen Türk dansçılar tarafından sahnelenen ve biletleri günler öncesinden tükenen 'Madagascar Live' gösterisi, 15 Ağustos'a kadar Suudi Arabistan'da...

Amerika kıtası dışında Disney’e prodüksiyon yapan ilk ve tek şirket olarak uluslararası araneda dikkat çeken İstanbul Entertaintment Group (IEG), yurtdışındaki ilk gösterisini 6 Ağustos’ta Suudi Arabistan’da gerçekleştirdi. Tamamen Türk dansçılardan oluşan ekip, Cidde’nin en büyük salonlarından Jeddah International Exhibition and Convention Center’da ‘Madagascar Live’ gösterisini sahneledi. Aslan Alex, zebra Marty, zürafa Melma ve su aygırı Gloria’nın New York Hayvanat Bahçesi’nden, Kral Julien’in çılgın Madagascar dünyasına uzanan kaçış serüvenlerini konu alan Madagascar Live, Suudi Arabistan’da hayli ilgi gördü. Toplam 25 karakterin sahne aldığı gösterinin biletleri günler öncesinden tükendi. 15 Ağustos’a kadar toplam 20 gösteriyle binlerce çocuk ve aileleriyle birlikte ilk kez dünyaca ünlü bir aile eğlencesi gösterisini canlı izleme şansına kavuşuyor.


IEG: SUUDİ ARABİSTAN’DA BÖYLE BİR GÖSTERİ SAHNELEMEK HİÇ KOLAY OLMADI
IEG CEO’su Kemal Gürkaynak, Suudi Arabistan’da ilk kez bir müzikal aile eğlencesini sahneye koymaktan büyük heyecan duyduğunu ifade ederek, “Suudi Arabistan’da böylesine bir gösteri sahnelenemek hiç kolay olmadı. Gösteriler icin gittiğimiz ülkelerin şartlarına uyum sağlıyoruz. Suudi Arabistan’da kadınların böyle bir gösteride sahneye çıkması çok zor olduğu için bütün kadın oyuncuları erkekler ile değiştirdik. Aynı zamandan kostümlerde ufak tefek değişiklikler yapmak zorunda kaldık” diye konuştu.
Gürkaynak, yurtdışında IEG prodüksiyonlarının sahnelenmeye devam edeceğini belirterek, “Dünyanın en büyük prodüksiyon şirketleriyle birlikte başarılı işlere imza atıyoruz. İlerleyen dönemde dünyaya eğlence ihraç etmeye devam edeceğiz. ‘Madagascar Live’ın dünya yolculuğu devam edecek. Arabistan’ın ardından bu yıl ve önümüzdeki yıl Ortadoğu’dan Uzakdoğu’ya kadar birçok ülkede onlarca gösteri sahneleyeceğiz” dedi.


DUBAİ’DEN ÇİN’E...
15 Ağustos’a kadar Suudi Arabistan’da sahnelenecek olan ‘Madagascar Live’, 21-28 Ağustos’ta Dubai, 15 Eylül-31 Ekim arasında Katar, Lübnan ve Mısır’da, 1 Aralık-30 Mart arasında Çin’de, 1 Mayıs-1 Haziran’da Güney Afrika’da, 1 Temmuz-31 Ağustos’ta ise Güneydoğu Çin’de sahnelenecek.


DREAMWORKS’LE DE ANLAŞTI
Amerika kıtası dışında Disney’e prodüksiyon yapan ilk ve tek şirket olarak dikkat çeken İstanbul Entertaintment Group (IEG), bu doğrultuda dünyanın önde gelen yapım şirketlerinden Dreamworks’un canlı sahne gösterilerinin prodüksiyon ve uluslararası turne yönetimini de üstleniyor.