t.A.T.u'nun solisti Volkova: Oğlum eşcinsel olsa kabul etmem

t.A.T.u'nun solisti Volkova: Oğlum eşcinsel olsa kabul etmem
t.A.T.u'nun solisti Volkova: Oğlum eşcinsel olsa kabul etmem
Rus grup t.A.T.u'dan Yulia Volkova, oğlunun eşcinsel olmasını kabul edemeyeceğini açıkladı.

RADİKAL – Rus grup t.A.T.u’nun solistlerinden Yulia Volkova, şaşırtıcı bir açıklamada bulundu. LGBTİ haklarına desteğiyle bilinen Volkova, oğlunun eşcinsel olmasını kabul edemeyeceğini söyledi.

Independent’ın haberine göre, daha önce, “Sloganımız sevginin kime karşı hissedildiğinin değil, sevginin kendisinin önemli olduğu. Bir erkek erkeğe, bir kadın da bir kadına aşık olabilir” açıklamasıyla LGBTİ bireylere desteğini dile getiren Volkova’nın oğlu hakkında yaptığı açıklamalar tepki çekti.

“Evet, eşcinsel olsa onu kınardım, çünkü gerçek bir erkek, gerçek bir erkek olmalıdır” diyen şarkıcı, “Tanrı erkekleri üremek için yarattı, doğal olan budur. Eşcinsel bir oğul kabul etmem” sözleriyle önceki açıklamalarından farklı ifadeler kullandı.

'KADINLAR DAHA ESTETİK'

Eleştiriler üzerine “homofobik olmadığını” söyleyen Volkova, “Bu açıklamam önceki sözlerimle çelişmiyor. Lezbiyenlik, gayliğe göre daha kabul edilebilir bir cinsel tercih. İki kadının birlikte olması, iki erkeğin birlikte olmasından farklı. Lezbiyenlerin daha estetik olduğunu düşünüyorum” dedi. Volkova söyleşisini, “Homofobik değilim, birçok eşcinsel arkadaşım var. Oğlumun eşcinsel olmasından daha kötü şeyler de var; katil veya uyuşturucu bağımlısı olması gibi” sözleriyle sona erdirdi.

t.A.T.u,'nun solistleri Yulia Volkova ve Lena Katina, 2003'te haklarında çıkan eşcinsel iddialarını reddetmişti.


  ETİKETLER:

  Erkek

  ,

  Kadın

  ,

  Eşcinsel

  ,

  katil

  ,

  Karşı