Tahtını geri almaya hazır

Pop müziğin kralı Michael Jackson, şöhretini geri kazanmak için pek çok yeni projeyi hayata geçirecek.

İSTANBUL - Pop müziğin kralı Michael Jackson, şöhretini geri kazanmak için pek çok yeni projeyi hayata geçirecek. Önce Jackson 5'in yeniden birleşeceği, ardından da bir 'best of' ve yeni albüm müjdesi geldi. Jackson hayranlarını asıl heyecanlandıran sanatçının yeni albümünde, müziğin bir başka devi Carlos Santana'yla çalışacağını müjdelemesi.
Uzun süredir sesi soluğu çıkmayan Michael Jackson'ın krallığı özel yaşantısına dair söylentilerle bayağı sarsılmıştı. Renginin açılması, çocukları taciz ettiği, burnunun düştüğü yolundaki söylentiler ve Lisa Presley ile evliliği-boşanması derken Jackson'ın pop müzik diyarındaki iktidarı yeni jenerasyonların eline geçti. Lakin kral dağılan karizmasını toplamak için kolları sıvadı ve faaliyete geçti bile.
Double CD'lik 'best of'u 'History' ve dört yıl evvel yayımladığı remix albümü 'Blood On The Dance Floor'dan bu yana pek ortalarda gözükmemesi Jackson'ın çok çalışmasında yatıyormuş. Kral, bir yandan yazın piyasaya süreceği yeni albümü için ter döküyor, bir yandan da ondan önce çıkaracağı 'best of'u için. Tabii 1995'te çıkan 'History'nin tek CD'lik yani sadeleştirilmiş hali olacak bu 'best of'tan ziyade yeni albüm merakla bekleniyor.
Jackson, bir gün Carlos Santana'yı arayıp kendisiyle yeni albümündeki şarkılardan birinde birlikte çalışmak isteğini söylemiş. Bundan büyük onur duyan Santana da teklifi kabul etmiş. Jackson, eylül ayında
ise Britney Spears, NSYNC gibi birçok şarkıcının eşlik edeceği konserle hayranlarını selamlayacak. (Kültür Sanat)