Tamirane yemekleri kadar sahnesiyle de...

Tamirane yemekleri kadar sahnesiyle de...
Tamirane yemekleri kadar sahnesiyle de...
Uniq İstanbul'daki yeni mekanında yeniden İstanbul'un yeme-içme ve eğlence hayatına dahil olan Tamirane, sahnesiyle de dikkat çekiyor. Tamirane'nin pazar klasiği 'Morning Jazz Sessions'a, cumartesi günleri 'Indie Sessions' serisiyle İstanbul'un dikkat çeken alternatif müzik topluluklarına, cuma günleri ise 'Stand up & Talk' başlıklı komedi serisine ev sahipliği yapacak.

Tamirane’nin Uniq İstanbul ’daki yeni mekanında bulunan yerleşik sahnesinin ekim ayı programı; şehrin pazar günlerine keyif katan ‘Morning Jazz Sessions’, cuma akşamları hafta boyunca bunalan kafaları soğutan komedi serisi “Stand-Up & Talk” ve her cumartesi akşamı güncel müziğin önemli temsilcilerini ağırlayan “Indie Sessions” ile hayli yoğun.

Tamirane yeniden temas halinde!

TAMİRANE 2015 EKİM PROGRAMI
2 Ekim Cuma 21.30, Stand up & Talk komedi serileri: Kısmet Şov (biletsiz)

3 Ekim Cumartesi 21.30, Indie Sessions: Funda Sezer Trio (biletsiz)
Tamirane’nin yeni etkinlik serisi “Indie Sessions” samba, bossa nova, caz ve Güney Amerika ezgilerinden oluşan repertuvarıyla dikkat çeken Funda Sezer Trio’yla başlıyor.

4 Ekim Pazar 15.00, Morning Jazz Sessions: İmge Mıngıroğlu Duo (biletsiz)
İmge Mıngıroğlu soul-jazz ağırlıklı klasikleşmiş ve güncel parçaları kendi tarzında yorumladığı projesi ile gitarda Mustafa Savaş Coşkun’la birlikte Tamirane’de.

10 Ekim 21.30 Cumartesi, Indie Sessions: Hummingbirds (biletsiz)
Bidar Kalender yeni projesi “Hummingbirds” ile; Stevie Wonder, Bruno Mars, Jamiroquai ve Michael Jackson gibi isimlerin parçalarından oluşan eğlenceli bir repertuvar sunuyor.

11 Ekim Pazar 15.00, Morning Jazz Sessions: Spin (biletsiz)
Türk caz sahnesinin tanıdık isimlerinden oluşan Spin, kendi özgün bestelerinin yansıra günümüz müzisyenlerinin düzenlemelerinden oluşan “contemporary jazz” tabir edilen bir repertuar sunuyor.


17 Ekim Cumartesi 21.30, Indie Sessions: Cihan Mürtezaoğlu
(biletsiz)
Yasemin Mori, Ceylan Ertem gibi pek çok müzisyenle yaptığı ortak projelerinden sonra şimdi solo albüm çalışmasını sürdüren ve şehrin alternatif müzisyenleri arasında dikkat çeken isimlerden Cihan Mürtezaoğlu kendi bestelerinden de oluşan bir repertuarla Tamirane’de.

18 Ekim Pazar 15.00, Morning Jazz Sessions: Kerem Turhan Quartet (biletsiz)
Yerli ve yabancı caz, soul, blues ve funk eserleri seslendirecek Kerem Turhan’a, saksafonda Yahya Dai eşlik ediyor.

23 Ekim Cuma 21.30: Stand up & Talk: Kısmet Şov (biletsiz)

24 Ekim Cumartesi 21.30, Indie Sessions: Can Güngör (biletsiz)
Son zamanların dikkat çeken müzisyenlerinden olan ve kısa sürede geniş bir dinleyici kitlesi kazanan Can Güngör, ilk solo albümü “Silik Düşler”in ardından kendi şarkılarıyla Tamirane’de.

25 Ekim Pazar 15.00, Morning Jazz Sessions: Funk-tet (biletsiz)
Caz-funk stilinde parçalardan, caz standartlarından ve orijinal bestelerden oluşan zengin bir repertuvar ile Funk-tet Tamirane’de.

31 Ekim Cumartesi 21.30, Indie Sessions: Akın Eldes Trio TAD // Turgut Alp Bekoğlu / Akın Eldes / Demirhan Baylan (biletsiz)
Uzun yıllardır farklı projelerde bir arada yer alan üç usta müzisyen TAD projeleri kapsamında Tamirane’de tekrar bir araya geliyor.

www.tamirane.com

Uniq İstanbul: Ayazağa Caddesi No: 4C/109 Maslak, İstanbul, Tel: 0212 286 07 07