'Tango' Diyarbakır'a taşınacak

'Tango' Diyarbakır'a taşınacak
'Tango' Diyarbakır'a taşınacak
Diyarbakır'da 30 Nisan-2 Mayıs tarihleri arasında tango festivali yapılacak.

Arjantin tangosunu Türkiye’ye getiren kişi olarak bilinen tango ustası Metin Yazır, 2 yıldan bu yana Doğu ve Güneydoğu Anadolu kentlerinde tango etkinlikleri düzenlediklerini belirtti.

Bu süre içinde Diyarbakır, Batman , Erzurum, Malatya ve Mardin’de yaptıkları etkinliklerden sonra 30 Nisan-2 Mayıs tarihleri arasında Diyarbakır’da 1. Güneydoğu Anadolu Arjantin Tango Festivali düzenlemeye karar verdiklerini anlatan Yazır, etkinliğe Arjantin’den 5 kişilik bir ekibin de katılacağını söyledi.

Etkinliklere katılmak için İstanbul, İzmir, Ankara, Malatya ve bölgedeki diğer illerden insanların program için kendilerini aradığını belirten Yazır, şöyle dedi:

"3 günlük programımızda halka açık ücretsiz temel tango eğitimleri ile çeşitli şovlar yer alacak. Festival 30 Nisan akşamı yapılacak açılış milongası ile başlayacak. 1-2 mayıs tarihlerinde 13.00-16.00 saatleri arasında halka açık ücretsiz temel tango eğitimi ile ileri seviye eğitim çalışmaları da olacak. Etkinlik kapsamında ayrıca Arjantin’den gelen 5 kişilik bir tango orkestrası da canlı müzik eşliğinde tango gösterisi yapacak. Bu ekip şu anda Avrupa turnesinde ve bunların gelmesi festivale ayrı bir renk katacak."

Yazır, bu festivalden sonra geleceğe dönük projelerinin olduğunu ifade ederek, "Bu yıl ilkini yapacağımız festivali gelecek yıllarda devam ettireceğiz" diye konuştu. (aa)


    ETİKETLER:

    Batman