Tate'in direktörü İstanbul Modern'e geliyor

Tate'in direktörü İstanbul Modern'e geliyor
Tate'in direktörü İstanbul Modern'e geliyor
İstanbul Modern'de düzenlenen 'Müzeler Konuşuyor: Konuğumuz Birleşik Krallık' programı, yıllık 5.5 milyon ziyaretçiyle dünyanın en çok ziyaret edilen çağdaş sanat müzesi konumundaki Tate Modern'in direktörü Chris Dercon'la sürüyor. Dercon, 13 Şubat'taki konuşmasında 'Müzelerin Geleceği'ni sorgulayacak.

İstanbul Modern’in dünyada öncü rol üstlenen müzelerin yöneticilerini Türkiye ’den izleyiciler ile buluşturarak güncel müzecilik alanında yeni bir bilgi paylaşım ağı ve iletişim platformu yaratmak amacıyla 2012 yılında başlattığı ‘Müzeler Konuşuyor’ programı Birleşik Krallık’la devam ediyor. İstanbul Modern ve British Council’ın birlikte düzenlediği ‘Müzeler Konuşuyor: Konuğumuz Birleşik Krallık’ programının 13 Şubat’taki konuğu, 2011 yılında Tate Modern’in direktörlüğüne atandığından beri kurumun yenilikçi programları ve benzersiz genişleme programının öncülüğünü yapan, sanat tarihçi, belgeselci ve kültür programları yapımcısı Chris Dercon. ‘Müzelerin Geleceği’ başlıklı konuşmasında Tate Modern Direktörü Chris Dercon, karşılaştıkları engeller karşısında sürekli bir dönüşüm gerçekleştiren mekânlar olan sanat müzelerinin geleceğini sorgulayacak. İnsanların bir araya gelmesi için eşsiz bir platform sunan müzelerin; izleyicilerin sanatla ve birbiriyle etkileşim kurdukları, yeni sanat formları ve düşünce biçimlerinin oluşmasına imkân veren, sosyal ilişkilere oyuncul yaklaşan, yeni bir kamusal alana dönüşme potansiyelini ele alacak.
13 Şubat saat 19.00’da başlayacak etkinlik ücretsiz, konuşma dili ise İngilizce olacak ve simultane çeviri yapılacak. Katılım için rezervasyon gereklidir: etkinlik@istanbulmodern.org

TATE MODERN

Tate grubunun dört müzesinden biri olan Tate Modern, Britanya’nın ulusal modern ve güncel sanat koleksiyonlarına ev sahipliği yapıyor. 2013 yılında 5.5 milyon ziyaretçiye ulaşan kurum, dünyanın en çok ziyaret edilen modern sanat müzesi.