Temelkuran'dan iki kitap birden

Ece Temelkuran 'İçeriden' ve 'Dışarıdan' adlı iki kitapla okuruyla buluşuyor. Everest Yayınları'ndan çıkan kitaplar Temelkuran'ın Milliyet gazetesinde yazdığı köşe yazılarından oluşuyor.

İSTANBUL - Ece Temelkuran 'İçeriden' ve 'Dışarıdan' adlı iki kitapla okuruyla buluşuyor. Everest Yayınları'ndan çıkan kitaplar Temelkuran'ın Milliyet gazetesinde yazdığı köşe yazılarından oluşuyor. 'İçeriden' ve 'Dışarıdan', kendini ve dünyayı, kendi içinde ve dışında arayanların öyküleri. İnsanlığın daha adaletli ve vicdanlı, dünyanın daha güzel olabileceğini hatırlatan, buna bazen inanan, bazen herkes gibi kafası karışabilen yazılar. Bir 'hakikat işçisi'nin, kendisini ararken, dünyayı sorgularken yaptığı itiraflar, efkârlı ve neşeli 'gazete günlüklerinden' parçalar...
'Dışarıdan' mı bakmak istiyorsunuz kendinize ve dünyaya? O zaman 'Ne Mutlu Anadoluluyum Diyene!', 'Zorba Kalmadı, Hz. Hamza Verelim!' ve 'Ne Ka Ölüm, O Ka Para' götürecek sizi istediğiniz yere.
'İçeriden' mi konuşmak istiyorsunuz yoksa? O zaman, 'Neden Güzel Olur İzmirli Kadınlar?', 'Kalbin Meridyenleri: Sevmenin Zamanı', 'Gidelim Buralardan' ve 'Efkâr, Türkçe Bir Duygudur' taşıyacak sizi en içlere, en dibe! (Kültür Sanat)