Tentürdiyot etkisinde rüya âlemi

Tentürdiyot etkisinde rüya âlemi
Tentürdiyot etkisinde rüya âlemi

West Coast tabir edilen Los Angeles yöresinin önemli isimlerinden FlyLo, uzunca bir süredir janrları bir kenara itiyor, duygularının peşinden giderek müzik yazıyor.

Flying Lotus'un tentürdiyot keskinliğindeki yeni albümü 'Until The Quite Comes', bir önceki albüm 'Cosmogramma'nın coğrafyasını daha da genişletiyor
Haber: CHRISTOPHER ÇOLAK / Arşivi

Annesinin ölümünden kısa bir süre sonra, zaman zaman DMT (Dimethyltryptamine) kullanarak yazdığı albümü ‘Cosmogramma’ ile oldukça beğenilen ve prodüktör kimliğini yukarılara taşıyan FlyLo, yeni albümünde de karışık ve psychedelic duygu kolajlarından kurguladığı etkileyici bir uzunçalar ile karşımızda.
Kahlil Joseph’ın vurucu kısa filmiyle taçlanan ‘Until The Quiet Comes’, Flying Lotus’un şimdiye dek yayımladığı en olgun ve sofistike . Yeni albümde Erykah Badu, Thom York ve Niki Randa ile birlikte çalışan Flying Lotus, bu sefer Coltrane ailesinden aldığı ilham ve serbest caz geleneğinden kotardığı doğaçlamalarla, ortaya organik olduğu kadar, Los Angeles kokan harika bir müzikal kolaj çıkarıyor. 18 parçadan oluşan 47 dakikalık yolculukta Flying Lotus’un derin düşüncelerine, ritim denemelerine, hayallerine tanıklık ve eşlik edebilirsiniz.
FlyLo ya da Steven Ellison -biz onu Flying Lotus olarak biliyoruz uzunca süredir- hip-hop kökleri ve abstract beats sound’unun West Coast tabir edilen Los Angeles yöresindeki en önemli isimlerden biri. Ama uzunca süredir janrları bir kenara iterek duygularının, hissiyatlarının peşinden giderek müzik yazıyor. Breakbeat ya da hip-hop’un bittiği yerde, Flying Lotus gibiler menzile giriyor. Yeni albüm bir jam session gibi akıyor. Bir anda geçip gidiyor. Kulaklarda eriyip kalplere doğru akıyor. Flying Lotus kendince sonik mükemmelliğe koşarken, yanına bizleri de alıyor.


  ETİKETLER:

  caz

  ,

  Müzik

  ,

  ,

  zaman