Tepebaşı'nda son kez

Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. (TÜYAP) tarafından düzenlenen 20'nci Uluslararası TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı, bugün saat 16.00'da yapılacak törenle açılacak.

İSTANBUL - Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. (TÜYAP) tarafından düzenlenen 20'nci Uluslararası TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı, bugün saat 16.00'da yapılacak törenle açılacak. Bu yılki ana teması 'Karikatür ve Gülmece
Edebiyatı' olarak belirlenen fuarın açılışını
ise 'Onur Çizeri' olarak seçilen karikatür sanatçısı Semih Balcıoğlu yapacak.
Toplam 220 yayınevinin katılacağı fuar bu yıl Tepebaşı'ndaki TÜYAP İstanbul Sergi Sarayı'nda son kez okurlarla buluşuyor.
İstanbul Kitap Fuarı, gelecek yıldan itibaren İstanbul Sanat Fuarı'yla aynı zaman diliminde TÜYAP'ın Beylikdüzü'ndeki merkezinde yapılacak. 11 Kasım tarihine kadar sürecek fuarda 200'ün üzerinde yazar, imza günleri ve çeşitli panellere katılacak. Sivil toplum kuruluşları ve yayınevi standlarında yazarların okurlarıyla buluşup kitaplarını imzalayacakları fuara giriş ücreti 2 milyon lira olarak belirlendi. Ancak önceki yıllarda olduğu gibi bu ücret öğretmen, öğrenci ve öğretim görevlilerinden alınmayacak.
20. İstanbul Kitap Fuarı'nın ağırlayacağı yabancı konuklar arasında ise Alberto Manguel, Levon Zekiyan, Rafi Kebapçıyan, Ferdinando Camon, Alain Quella-Villeger, Frederic Beigbeder, Jean C. Grange, yer alıyor.
Fuar kapsamında yayınevleri ve sivil toplum kuruluşları tarafından çeşitli konularda paneller düzenlenecek. 'Aziz Nesin ve Çağının Aydını Olmak' başlıklı ilk panel bugün saat 12.00'de... 'Değişen Dünya, Felsefe ve Karikatür' başlıklı mizah paneli ise yarın 16.30'da. (Kültür Sanat)