'Tepenin Ardı' Berlin!

'Tepenin Ardı' Berlin!
'Tepenin Ardı' Berlin!
Genç yönetmen Emin Alper'in ilk filmi 'Tepenin Ardı', Berlin Film Festivali'nde dünya prömiyeri yapacak

Tarihçi ve film eleştirmeni Emin Alper, ilk uzun metrajlı filmi ‘Tepenin Ardı’yla 62. Berlin Film Festivali’ne katılıyor. ‘Bizim Büyük Çaresizliğimiz’ filmiyle Berlin’de Altın Ayı için yarışan yönetmen Seyfi Teoman’ın yapımcıları arasında olduğu ‘Tepenin Ardı’, festivalin Forum başlıklı resmi bölümünde dünya prömiyeri yapacak. Karaman’ın Ermenek ilçesinde çekilen ‘Tepenin Ardı, western filmlerini andıran mekân kullanımı ve atmosferiyle, gerilim tonu yüksek bir aile dramını anlatıyor. 

‘Karaman’ da Berlin’de
Ailesiyle ve çevresiyle yaşadığı sorunlarla yüzleşmek yerine, tüm sorunların sorumlusu ilan edilebilecek bir düşman yaratan maço erkek kültürünün trajedisini anlatan filmde Tamer Levent, Reha Özcan, Mehmet Özgür, Berk Hakman, Banu Fotocan ve Furkan Yener rol aldılar.
Almanya ’da çeşitli projelerde oyuncu olarak yer alan Tamer Yiğit’in Boşnak asıllı Branka Prliae’yla çektiği ‘Karaman’ adlı film ise Berlinale’nin Perspektif-Alman Sineması bölümünde gösterilecek. Senaryosu da Tamer Yiğit’e ait olan ‘Karaman’, emekli albay bir baba ile onun Berlin’e gitmek isteyen üniversite öğrencisi türbanlı kızı ve Karaman’da metal müzik dinleyen oğlunun trajik hikâyesini anlatıyor. 62. Berlin Film Festivali, 9 Şubat’ta başlayacak.