The Cranberries İstanbul'da

İrlandalı rock müzik topluluğu The Cranberries 22 ve 23 Temmuz'da İstanbul ve İzmir'de konser vermek üzere Türkiye'ye geldi.

 

Adobe Flash Player YükleAdobe Flash Player Yükle

 

 

İbrahim YILDIZ

İSTANBUL- "Zombie", "Ridiculous Thoughts", "Ode To My Family", "Linger", "Animal Instincts" gibi şarkılarıyla tanınan ünlü The Cranberries grubu 22 ve 23 Temmuz’da İstanbul ve İzmir’de konser vermek üzere Türkiye’ye geldi.

Türk Hava Yolları’nın (THY) ait bir uçakla saat 12.30 sıralarında Bükreş’ten İstanbul’a gelen The Cranberries grubu üyelerine hayranları büyük ilgi gösterdi. Eşi Don Burtan ile birlikte İstanbul’a gelen grubun solisti İrlandalı Şarkıcı Dolores Mary Eileen O’Riordan ve grup üyeleri daha sonra havalimanından ayrılarak konaklayacakları otele hareket etti.

İKİ KONSER VERECEKLER
The Cranberries 22 Temmuz 2010’da İstanbul Küçükçiftlik Park’ında 23 Temmuz 2010’da da da İzmir Çeşme de konser verecek. Solist Dolores O’Riordan’ın 2009’da yayımladığı "No Baggage" isimli albümün ardından grup turne için birleşmeye karar vermişti. Ocak 2009’da Dolores O’Riordan’ın Dublin Trinity College’da grup üyeleri ve Noel&Mike Hogan kardeşlerle birlikte verdiği konser, grubun 2003’ten beri birlikte gerçekleştirdikleri ilk konser olmuştu. Hiçbir zaman resmi olarak dağılmayan ancak bir süreliğine birlikteliklerine ara veren grup üyeleri bu konser sonrasında yeniden konserlere başladılar.(dha)