Thom Yorke, Pinter oyunuyla Broadway'de

Thom Yorke, Pinter oyunuyla Broadway'de
Thom Yorke, Pinter oyunuyla Broadway'de
Rock müziğin dev grubu Radiohead'in solisti Thom Yorke bu sefer de müziğiyle Broadway sahnesinde olacak. Yorke, Harold Pinter'ın tiyatro oyunu 'Old Times'ın müziklerini yazma görevini üstlendi.

RADİKAL - Radiohead’in solisti olarak stadyumlardan barlara binlerce yerde sahneye çıkan Thom Yorke şimdi başka bir sahne için hazırlanıyor. Eylül ayında Broadway’de sahne alacak Harold Pinter’ın ‘Old Times’ oyununun müziklerini Yorke yazdı.

“Senaryodaki aşk ve anılarla birlikte Pinter’ın ritim ve ayrıntılarını müzik vasıtasıyla keşfetmekten çok keyif aldım” diyen Yorke, ilk tiyatro işini büyük bir zevkle anlatıyor. Oyunun yönetmeni Douglas Hodge “Thom’un Old Times için yazdığı müzik oyuna bir yakınlık ve ‘şu anlık’ katıyor… Müzik, Thom Yorke’un gerçek tarzında, epik, kalp kırıcı, dayanılmaz ve karmaşık. Bu birlikteliğin, yeni bir tür tiyatro izleyicisinin oyunumuza gelmesini sağlayacağını umuyorum” dedi.

Kelly Reilly, Clive Owen ve Eve Best’in rol olacağı tiyatro oyunu, Thom Yorke’un Radiohead dışındaki en yeni işi. Ünlü şarkıcı geçen yıl solo albümü Tomorrow’s Modern Boxes’ı çıkarmıştı. Yorke ve grup arkadaşları, Radiohead’in geçen Eylül ayında stüdyoya girdiğini duyurmuştu. (The Guardian)


  ETİKETLER:

  Guardian

  ,

  aşk

  ,

  Müzik

  ,

  Ünlü

  ,

  Modern

  ,

  Kalp

  ,

  eylül