Tiyatroda yas... İsmet Ay'ı kaybettik

Türk tiyatrosunun bir çınarı daha devrildi. Uzun süredir solunum yetmezliği nedeniyle tedavi gören 80 yaşındaki ünlü oyuncu Şile'de vefat etti.

Türk tiyatrosundaki yaprak dökümü sürüyor. Haluk Kurdoğlu'ndan sonra bugün de İsmet Ay, 80 yaşında hayata veda etti. Bir yıldır solunum yetmezliği nedeniyle Şile Devlet Hastanesi'ndeki özel bir odada, bir süre de Çapa Tıp Fakültesi'nde tedavi gören Ay, saat 17.00 sıralarında son nefesini verdi. Şile Devlet Hastanesi'nde hayata veda eden Ay, yarın Şile Camii'nde kılınacak ikindi namazından sonra toprağa verilecek. Son yıllarda kendisiyle yapılan söyleşilerde hep sahnede ölmek istediğini söyleyen ve "Devlet Sanatçılığı" ünvanına layık görülen sanatçılardan biri olan Ay, devlet töreni istemediği için son yolculuğuna sade bir törenle uğurlanacak.
İlk sahne deneyimini "Yaramaz Yaramaz" adlı oyunla yaşayan, genç yaşta İstanbul Şehir Tiyatrosu'nda Muhsin Ertuğrul'un asistanlığını yapan, "Vişne Bahçesi" üstlendiği "yaşlı uşak" rolüyle yıldızı parlayan ve birçok ödül kazanan Ay, "Baba Evi", "Benimle Evlenir misin" ve "Tatlı Kaçıklar" gibi televizyon dizilerinde de rol almıştı.