Tiyatrokare Anadolu turnesinde

Tiyatrokare Anadolu turnesinde
Tiyatrokare Anadolu turnesinde
Genel Sanat Yönetmenliği'ni Nedim Saban'ın yaptığı Tiyatrokare 'Fosforlu'nun Hikâyesi','Müziksiz Evin Konukları' ve 'Leyla'nın Evi' oyunlarıyla Anadolu turnesine çıkıyor.

RADİKAL- Tiyatrokare repertuvarındaki üç farklı oyunla bahar aylarını Anadolu’nun farklı kentlerinde turnede geçirecek. Sezonun yeni oyunu, başrolünde Ayça Varlıer’in olduğu ‘Fosforlu’nun Hikâyesi’, Suna Keskin ve Ebru Cündübeyoğlu’nun ana rolleri paylaştığı ‘Müziksiz Evin Konukları’ ve altıncı yılına giren ‘Leyla’nın Evi’nin yanı sıra topluluğun çocuk oyunları da şehir şehir gezecek.

FOSFORLU’NUN HİKAYESİ
Suat Derviş’in klasikleşen romanı ‘Fosforlu Cevriye’den uyarlanan ‘Fosforlu’nun Hikâyesi’ Mersin, Ankara, Tekirdağ, Düzce, Bartın turnelerinin ardından 16 Nisan 20.30’da Kadıköy Halk Eğitim Merkezi, 17 Nisan 17.00’da Profilo Kültür Merkezi ve 27 Nisan 20.30’da Caddebostan Kültür Merkezi’nde oynanacak. Ayça Varlıer’in başrolde olduğu müzikal, 8 ve 9 Nisan’da Uluslararası Adana Tiyatro Festivali’nin konuğu olacak.    

 

MÜZİKSİZ EVİN KONUKLARI

Tiyatrokare’de üç yıldır sergilenen, Neil Simon imzalı komedi ‘Müziksiz Evin Konukları’, 19 Mart 20.30’da Torium Sahne, 3 Nisan 17.00’da Profilo Kültür Merkezi’nde sahnelendikten sonra, Yalova, Çerkezköy, Çorlu, Ankara, Düzce turnelerinin ardından Kartal Tiyatro Festivali’nde sahnelenecek. Nedim Saban’ın Türkçeye kazandırdığı ve yönettiği oyunun başrollerinde Suna Keskin ve Ebru Cündübeyoğlu oynuyor.

 

LEYLA’NIN EVİ

Zülfü Livaneli’nin aynı adlı romanından uyarlanan ve Nedim Saban tarafından sahneye taşınan ‘Leyla’nın Evi’ altıncı yılında. Oyun 14 Nisan, 20.30’da Kozyatağı Kültür Merkezi’nde sahnelendikten sonra çıkacağı Ankara turnesinin ardından  600’ncü temsilini, Türkiye’nin farklı açıkhava tiyatrolarını kapsayan bir turnede kutlayacak.

 

ÇOCUK OYUNLARI

Yetişkin oyunlarının yanı sıra Goody Çocuk Tiyatrosu işbirliği ile ‘Bir Dostluk Hikâyesi’ adlı çocuk oyununu Ege’nin farklı bölgelerinde sunacak olan Tiyatrokare, Anavarza Çocuk Tiyatrosu işbirliği ile hazırlanan ‘Bal Arıları ve Hınzır Ayı’yı Dünya Arıcılık Günü’nde Kastamonu’da sahneleyecek. Oyun, İstanbul’daki okullar ve kültür merkezlerinde de oynanmaya devam edecek. Geberit’in işbirliğiyle hazırlanan ‘Su Gelecektir’ adlı oyun ise su tasarrufunu anlatan bir sosyal sorumluluk projesi olarak üçüncü sezonuna, 22 Mart’ta Dünya Su Günü etkinlikleri kapsamında Kadıköy’de girecek.

Tiyatrokare’nin ayrıntılı oyun programına www. tiyatrokare.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.