Tiyatronun yıldızı 'Once' oldu

Tiyatronun yıldızı 'Once' oldu
Tiyatronun yıldızı 'Once' oldu
ABD'deki en önemli tiyatro ödülleri arasında yer alan 2012 Tony Ödülleri, New York'taki Beacon Tiyatrosu'nda düzenlenen törende sahiplerini buldu. Sekiz ödül kazanan 'Once' müzikali geceye damgasını vurdu.

‘American Theatre Wing’ tarafından verilen ödüllere Steve Kazee ve Cristin Milioti’nin başrolde yer aldığı ‘Once’ müzikali, topladığı sekiz ödülle ambargo koyarken, gecede How I Met Your Mother dizisinin yıldızı Neil Patrick Haris’in gerçekleştirdiği performans büyük alkış aldı. Geceye tiyatro kadar sinema ve müzik dünyasının da ilgi göstermesi dikkat çekti.
2006 yapımı filmin sahne uyarlaması olan Once ‘En İyi Orkestrasyon’, ‘En İyi Müzikal Kitap ’, ‘Müzikal Dalında En İyi Ses Tasarımı’, ‘En İyi Müzikal Yönetimi’, ‘Müzikal Dalında En İyi Sahne Tasarımı’, ‘Müzikal Dalında En İyi Işıklandırma Tasarımı’, ‘En İyi Erkek Başrol Oyuncusu’ ve ‘En İyi Müzikal’ ödüllerinin sahibi oldu. Törende beş ödül kazanan ‘Peter and the Starcather’ adlı özgün tiyatro oyunu, törendeki diğer bir başarılı eser olmasına karşın en iyi tiyatro oyunu ödülünü Burce Norris’in ‘Clybourne Park’ oyununa kaptırdı. ‘Müzikal Dalında En İyi Kadın Başrol Oyuncusu’ ödülünü, “The Gershwins’ Porgy an Bess”deki rolüyle Audra McDonald aldı.