Toprak'tan 'Albüm'

Oyuncu Toprak Sergen'in de artık bir 'albüm'ü var. Televizyon dizilerinde ve sinemada izlemeye alıştığımız Sergen'in
'Albüm' isimli ilk çalışması bir Raf Prodüksiyon yapımı olarak Balet Plak etiketiyle çıktı.

İSTANBUL - Oyuncu Toprak Sergen'in de artık bir 'albüm'ü var. Televizyon dizilerinde ve sinemada izlemeye alıştığımız Sergen'in
'Albüm' isimli ilk çalışması bir Raf Prodüksiyon yapımı olarak Balet Plak etiketiyle çıktı. 'Albüm'ünde Âşık Veysel, Orhan Veli, Neyzen Tevfik, Konyalı Âşık Mehmet, Cahit Külebi, Ümit Yaşar Oğuzcan'ın şiirlerini etnik-elektronik bir sound'la yorumlayan Sergen, bu projesinde müzik ve sinema dünyasından tanıdık isimlerle birlikte çalıştı.
'Albüm'de Şükriye Tutkun, Sergen gibi oyuncu olan ve 'Filler ve Çimen'deki rolüyle Altın Portakal ödülü kazanan Sanem Çelik vokallerde, Demet Sağıroğlu 'Açıldım-Adını Sen Koy' isimli şarkının sözlerinde, Laço Tayfa'dan Mehmet Akatay da 'Modern Zamanlar' adlı parçada perküsyonda Toprak Sergen'e eşlik etti.
Albümün ilk klibi de Âşık Veysel'in eseri 'Kara Toprak'a çekildi. Sinan Çetin'in de katkıda bulunduğu, çekimleri Tuz Gölü'nde gerçekleşen klibin yönetmenliğini Yücel Yolcu üstlendi. Klip bütün müzik kanallarında yayımlanmaya başladı. Albümle ilgili ayrıntılı bilgiyi Sergen'in web sitesi 'topraksergen.net'ten alabilirsiniz.
(Kültür Sanat)